Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Президент Європейської ради виступив із промовою українською

Автор:

|

Лютий 20, 2019

|

Рубрика:

Президент Європейської ради виступив із промовою українською

У Верховній Раді 16 лютого із промовою українською мовою виступив Дональд Туск, президент Європейської ради. Під час виступу, присвяченому п’ятій річниці подій на Майдані, він розповів, що прибув до України, щоби подякувати усім українцям, котрі під час Революції гідності довели свою європейськість.
Високий гість наголосив, що приїхав не лише як президент Європейської ради, але й як поляк — найближчий сусіда та приятель України. Він пригадав, як розпочиналася Революція гідності в Україні та розповів, що часто повторює у Брюсселі заклики не вчити Україну бути Європою, а вчитися в України, що таке справжня Європа.
Дональд Туск заявив, що лише ті, хто підтримують Україну можуть називати себе європейцями. У підсумку він сказав, що Європи без України не буде.
Крім цього, президент Європейської ради зачитав уривок із вірша львів’янки Галини Крук про «Небесну сотню». Вперше цей твір з’явився на її Facebook-сторінці 18 лютого 2014 року. «Я пригадую, як цей вірш тоді писався, це навіть не вірш, а крик болю, намагання привернути увагу світу до того, що відбувалося тоді на Майдані, до цих перших смертей, розпач від того, що цивілізований світ виявився неготовим захищати базові демократичні свободи й цінності. Тоді багато моїх друзів-поетів з різних країн відгукнулися на цей текст і переклали його своїми мовами. І він емоційно пояснював людям в інших країнах, що у нас тоді відбувалося. Для мене це доказ того, що поезія теж може свідчити, хай навіть публіцистично та емоційно, але свідчити», — відгукнулася на виступ п. Туска поетеса.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply