Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Пожежа у Сватовому

Автор:

|

Листопад 05, 2015

|

Рубрика:

Пожежа у Сватовому

Пожежа у Сватовому

У містечку Сватове Луганської області 29 жовтня десь о пів на восьму вечора сталася пожежа на складах, де зберігається 3,5 тис. т боєприпасів. Осколки снарядів і самі снаряди розривалися поблизу міста і в самому місті, деякі будівлі були сильно пошкоджені. У Луганській військово-цивільній адміністрації (ЛВЦА) повідомили про двох загиблих, в мерії Сватового додали, що також є восьмеро поранених.
На місці пожежі було створено штаб із ліквідації наслідків надзвичайної події (НП). У Сватове прибули 48 одиниць техніки та 176 рятувальників. Відомчий літак Державної служби з надзвичайних ситуацій (ДСНС) доправив туди мобільно-оперативну групу служби. Через вибухи боєприпасів на складах зі зброєю проводити гасіння пожежі було небезпечно. У місті почали евакуацію місцевих жителів. Відразу ж звідти виїхали понад 700 осіб.
У результаті пожежі постраждали четверо військовослужбовців. Про це повідомила Тетяна Погукай, керівник прес-служби Головного управління (ГУ) Міністерства внутрішніх справ (МВС) України в Луганській області. Вона зазначила, що міліція перекрила в’їзди та виїзди в місто. Також були зафіксовані пожежі в будинках. Міліціянти проводили подворові та поквартирні обходи для негайного надання допомоги потерпілим і виявлення жертв.
Пожежа на складах з боєприпасами виникла в результаті пострілу з ракетниці. Про це заявив Георгій Тука, голова ЛВЦА. «Було випущено два постріли з ракетниці, один постріл військовослужбовці загасили, але поки його гасили, то другий потрапив і спричинила пожежу», — сказав він. Проте відразу ж виникли запитання, що ж це за халатність така, що військовий об’єкт у час війни можна підпалити зі звичайної ракетниці?
Міністерство оборони про припинення вибухів снарядів на складі боєприпасів заявили наступного дня. «Станом на 8:45 ранку 30 жовтня вибухи на території об’єднаного польового складу у Сватовому припинилися», — повідомила прес-служба відомства.
«За інформацією штабу, який продовжує працювати у Сватовому, станом на 18:00 пожежу на арсеналі вдалося загасити остаточно, вибухів не чути. Водночас ліквідовано пожежу на розташованому поруч складі мінеральних добрив «Агрохім». Вживають повноформатних заходів щодо ліквідації наслідків», — повідомила своєю чергою прес-служба ЛВЦА.
Міністр оборони України Степан Полторак оголосив, що НП на складі боєприпасів в м. Сватове сталася з вини сепаратистів. «Інцидент стався в результаті дій противника, який ставив перед собою за мету дестабілізувати обстановку в реґіоні», — заявив він. За словами генерала, для розслідування обставин створена спеціальна комісія зі заступників міністра, начальника Генерального штабу й експертів.
Служба безпеки України (СБУ) порушила карну справу за статтею «теракт». Про це повідомила Олена Гітлянська, речник СБУ. Такі дії караються позбавленням волі на термін від десяти до 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією майна чи без такої.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply