Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

Пожежа на складі боєприпасів під Вінницею

Автор:

|

Вересень 27, 2017

|

Рубрика:

Пожежа на складі боєприпасів під Вінницею

Увечері 26 вересня сталася пожежа на складах боєприпасів, що розташовані у районі села Калинівка Вінницької області. Внаслідок надзвичайної події було змінено маршрути 14 потягів. В’їзди автотрасами до Вінницької області перекрили, а Украероцентр закрив повітряний простір у радіусі 50 км від зони загоряння.
Станом на шосту ранку 27 вересня з Калинівського району Державна служба України з надзвичайних ситуацій
(ДСНС) евакуювала 28 300 осіб. Крім того, з місцевої центральної районної лікарні (ЦРЛ) евакуювали 180 хворих до міських лікарень Вінниці.
Під час евакуації постраждали двоє людей. «Це травми, викликані панікою. Наприклад, коли людина похилого віку швидко збиралася, в неї була травма і вона надломила кістку. Всі вони зараз у Вінницькій ЦРЛ, їм надали допомогу», — повідомив Андрій Гижко, перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації (ОДА).
Рятувальники загасили пожежі чотирьох житлових будинків, які загорілись внаслідок влучання боєприпасів. На охорону публічної безпеки та порядку на території Вінницької області залучили понад 2,8 тис. працівників поліції. Також допомагають 140 військовослужбовців Національної гвардії, працівники ДСНС, Міністерства оборони. А в Генеральному штабі заявили, що територія загоряння на складах боєприпасів становить близько 10 % від загальної площі арсеналу. Для ліквідації наслідків вибухів на складах боєприпасів в районі Калинівки залучено 1255 осіб і 47 одиниць техніки.
За повідомленням журналіста Юрія Бутусова, арсенал у Калинівці був одним із трьох найбільших складів боєприпасів в Україні. Там зберігаються ракети до систем залпового вогню «Смерч», «Ураган» і «Град» — загалом 188 тис. т боєприпасів. Площа арсеналу — близько 60 га (10 тис. умовних вагонів).
Зорян Шкіряк, радник міністра внутрішніх справ України, переконаний, що вибухи на військових складах у Калинівці — це ворожа російська диверсія, здійснена за прямим наказом Путіна. «Звісно, буде створено державну слідчу комісію, проведено детальний аналіз і ретельне слідство, а вже після цього зроблені остаточні висновки і встановлено причину. Але день (26 вересня — день народження Петра Порошенка) і місце (Вінницька область — мала батьківщина Президента), в якому сталася ця надзвичайна подія, підказують, що такі збіги навряд чи бувають», — написав він у Facebook.
А Михайло Саакашвілі, колишній голова Одеської ОДА, прямо назвав вибухи на військових складах «подарунком Путіна». «Дуже цинічний подарунок від Путіна на день народження Порошенка. Цим він повідомляє американцям: не варто давати Україні зброю, вони не зможуть її забезпечити», — написав він у Facebook.

Олег Костюк, Zaxid.net

Довідка
Попередня резонансна пожежа на складах військових боєприпасів сталася 23 березня ц. р. Вона стала результатом диверсії російських шпигунів. А перед тим були вибухи артилерійських складів у Новобогданівці Мелітопольського району Запорізької області, які повторилися в меншому масштабі 2005-го. В результаті трагедії загинуло п’ятеро осіб. Причиною катастрофи назвали людський фактор.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply