Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 25, 2021

Помер останній онук Івана Франка

Автор:

|

Серпень 11, 2021

|

Рубрика:

Помер останній онук Івана Франка
Роланд Франко

На 90-му році життя помер Роланд Франко, уродженець Львова й останній онук Івана Франка. Про це повідомив Міжнародний фонд Франка, засновником та головою правління якого був нащадок українського класика. «З сумом повідомляємо, що 11 серпня, на 90-му році життя обірвалося земне буття останнього онука Івана Франка — Роланда Франка. Колектив фонду глибоко сумує з приводу смерті його засновника та голови правління. Світла пам’ять про цю добру людину назавжди залишиться в наших серцях і серцях тих, кому пощастило з ним працювати, товаришувати та спілкуватися», — йдеться у повідомленні.
Роланд Франко — український учений-інженер, дипломат і громадський діяч. Кандидат технічних наук. Народився в сім’ї Тараса Франка. При хрещенні отримав подвійне ім’я — Роланд-Олександр. Навчався в середніх школах Львова та Станіславова (тепер — Івано-Франківськ), згодом — на нафтовому факультеті Львівського політехнічного інституту, а по переїзді до Києва 1950-го — на гірничому факультеті Київського політехнічного інституту.
На початку 1950-х рр. Роланда Франка запідозрили (разом із колишніми однокласниками) у створенні підпільної націоналістичної організації, після чого його двічі викликали до Міністерства державної безпеки. Від арешту й ув’язнення врятувало лише дідове ім’я. У 1972-1978 рр. він очолював Всесоюзний науково-дослідний інститут аналітичного приладобудування, що виокремився з Інституту автоматики, відтак, повернувся на попередню посаду. Автор близько 50 праць у галузі автоматичного регулювання та приладобудування.
У 1993-1996 рр. на запрошення Міністерства закордонних справ України перебував на дипломатичній службі, був радником із питань науки Посольства України у Великій Британії.
Завдяки клопотанням Роланда Франка Україна 1996-го безкоштовно одержала від Об’єднаного Королівства науково-дослідну станцію «Фарадей» (тепер — станція «Академік Вернадський») в Антарктиці. Перша українська експедиція, яка прибула на станцію 28 листопада 1995 року, назвала Роланда Франка «хрещеним батьком української антарктичної станції».
Як повідомляв «Міст», помер український художник Олександр Ройтбурд.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply