Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Показали бойовий дрон із українським двигуном

Автор:

|

Вересень 29, 2021

|

Рубрика:

Показали бойовий дрон із українським двигуном
На виставці Teknofest

Ударний безпілотний апарат (БПЛА) Akinci турецького виробництва, який є прикладом успішної співпраці України та Турецької Республіки (ТР) у військово-технічній галузі (на БПЛА стоять двигуни українського виробництва), представили на одній із найбільших у світі виставці — аерокосмічної техніки та технологій Teknofest у Стамбулі.
«Akinci для застосування Збройними силами ТР розробляють у різних конфігураціях. Одна з них — Akinci-B з двигунами українського виробництва Al-450. На цій моделі стоять два двигуни по 750 к. с.», — повідомив Халюк Байрактар, генеральний директор компанії Baykar Makina.
Організаторами виставки Teknofest, яку проводили на території летовища ім. Ататюрка, виступили Міністерство промисловості та технологій ТР і Турецький фонд технологічних команд (T3 Vakfi). Вона відкрилася демонстраційним польотом БПЛА Akinci виробництва Baykar Makina спільно з літаком Hurkus виробництва турецької авіаційної компанії TUSAS. «Показ спільного польоту БПЛА та літака, керованого пілотом, відбувається вперше у світі», — сказав у ході церемонії відкриття Сельчук Байрактар, голова опікунської ради T3 Vakfi, технічний директор Baykar Makina і керівник проєкту Akinci. За його словами, зараз у світовому вимірі найбільше змін відбувається у сфері технологій, і ТР демонструє значні успіхи на цьому шляху. Він закликав молодь долучатися до наукового та технологічного поступу.
«Teknofest продовжує свій шлях рішучими кроками, б’ючи рекорди минулих років за кількістю поданих заявок на участь, змагань і конкурсів, виставок і заходів. Цього року ми надали підтримку у розмірі понад 7 млн TRY молодим людям, які пройшли етап попереднього відбору. S вручимо нагороди у розмірі понад 5 млн TRY найкращим командам», — запевнив на відкритті Мустафа Варанк, міністр промисловості та технологій ТР.
Перший фестиваль аерокосмічної техніки та технологій Teknofest відбувся 2018-го. Цього року на ньому представили сотні провідних турецьких, міжнародних та іноземних флагманів технологічної галузі. Важлива складова заходу — залучення та популяризація участі в технологічних розробках серед молоді.
У рамках виставки проводять конкурси серед молодих розробників різного віку, починаючи з початкової школи до випускників закладів вищої освіти. 2021-го на участь у 35 конкурсних відборах подали заявки 39 684 команд, це загалом більше 200 тис. учасників. Виставка займала площу 450 тис. кв. м і була розрахована (з огляду на епідеміологічні вимоги) на одночасне перебування 100 тис. відвідувачів.
Як повідомляв «Міст», в Україні стрімко розвивається виробництво безпілотних літальних апаратів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply