Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Петро Порошенко змінив командувача ООС

Автор:

|

Травень 08, 2019

|

Рубрика:

Петро Порошенко змінив командувача ООС
Олександр Сирський

Президент України Петро Порошенко звільнив Сергія Наєва з посади командувача операцією Об’єднаних сил (ООС) на Донбасі. Про це він оголосив під час свого візиту на Донбас 6 травня. «Вважаю, що особовий склад під керівництвом генерала Наєва виконав поставлені мною завдання на успішно. Спасибі, Сергію Івановичу. Хочу проінформувати вас, що за пропозицією міністра оборони України Степана Полторака і начальника Генерального штабу (ГШ) Віктора Муженка я прийняв рішення про проведення ротації керівництва ООС», — заявив глава держави.
Президент також призначив нового командувача ООС. За словами Петра Олексійовича, він підтримав відповідну пропозицію Міністерства оборони призначити на посаду командувача об’єднаних сил Олександра Сирського. Глава держави наголосив, що генерал Сирський успішно пройшов усі командні посади від командира взводу до заступника начальника ГШ, брав активну участь в антитерористичній операції (АТО) й очолював АТО в найскладніші моменти нашої історії. «Я твердо переконаний, що його рівень підготовки дозволить успішно виконати поставлені завдання. Вітаю вас із відповідальною посадою і наказую уміло застосувати весь ваш досвід в ім’я українського народу», — заявив Президент.
Чинний глава держави також заявив, що найважливішим його завданням було відновлення Збройних сил (ЗСУ). За словами п. Порошенка, за час російської аґресії на Донбасі загинуло 2 973 українських бійців із усіх силових відомств. «Моїм найважливішим завданням на посаді Президента було зробити все можливе, щоб змінити ту критичну ситуацію, у якій опинилися ЗСУ України на початку російської аґресії», — запевнив він. — Хочу наголосити, що мені не соромно дивитися в очі українським воїнам і є про що звітувати українському народу. Звітувати про те, що зроблено мною на посаді Президента і Верховного головнокомандувача».
Петро Порошенко розповів про здобутки армії, новітнє озброєння та нові українські розробки, які наближаються до стандартів НАТО та розширюють бойові спроможності ЗСУ. «Сьогодні я як Верховний головнокомандувач можу стверджувати, що в Україні є армія, яка може захистити нашу державу», — запевнив він і додав, що і в майбутньому питання армії для нього буде пріоритетним.
Президент доручив міністру Полтораку збільшити на 5 тис. грн доплати військовим, котрі перебувають на передовій до суми 17 тис. грн. При цьому він уточнив, що зараз виплати на одного військовослужбовця становлять 27 тис. грн.
Глава держави наголосив, що Російська Федерація не покидає спроб розхитати ситуацію в Україні, тому український воїн є зразком стійкості і запорукою безпеки. Він також звернувся до новообраного президента Зеленського. «Свого наступника на посаді президента прошу не повторювати помилок моїх попередників і належним чином дбати про ЗСУ, тому що сильна армія при будь-яких обставинах захистить Україну. Вірю, що спільними зусиллями з вами ми зможемо повернути мир на всю територію Української держави», — сказав Президент.
Також, за словами п. Порошенка, це був його останній візит на Донбас як Президента, а загалом за п’ять років він здійснив 38 робочих поїздок на Схід, із них на першу лінію оборони — 25.

Яна Міланова, УП

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply