Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Пастор із Донецька дав свідчення Міжнародному кримінальному суду

Автор:

|

Квітень 21, 2016

|

Рубрика:

Пастор із Донецька дав свідчення Міжнародному кримінальному суду
Олександр Хомченко

Олександр Хомченко

Олександр Хомченко, котрого бойовики жорстоко били та катували терористи, дав свідчення у Брюсселі (Бельгія). Там перед засіданням у Міжнародного кримінального суду (МКС) к Гаазі (Нідерланди) відбулося попереднє слухання справи про злочини російських військових в Україні.
2014-го пастор у самому центрі міста Донецька на площі Конституції разом із однодумцями і прихожанами церкви «Слово життя» поставив молитовний намет, де молилися за мир в Україні. Молитовний марафон тривав 158 днів. Згодом його затримали бойовики, били, катували, зв’язавши руки за спиною, підвішували на дибу. За чотири дні полону Олександра тричі виводили на розстріл. У день від’їзду він помітно нервував.
Із його слів, співробітники Служби безпеки України цікавилися у нього лише позивними, іменами та прізвищами його мучителів. «А що зі мною ці мучителі робили, їх було байдуже. Саме поляки подали звернення до МКС, доводячи на конкретних прикладах, що терористичні організації «Луганська народна республіка» (ЛНР) і «Донецька народна республіка» (ДНР) є міжнародними терористами, котрих спонсорує РФ», — стверджує він.
Кілька разів повторив фразу «Ось лечу в Брюссель і думаю: а чи треба? Чи почують там наші голоси?». У Бельгію на попереднє слухання справи про злочини російських військових в Україні поїхали троє громадян України, котрі пережили в полоні знущання, катування та приниження. Зокрема, Ірина Довгань із міста Ясинувата Донецької області, котру заарештували за те, що вона допомагала українській армії. Жінку, обмотану українським прапором, прив’язали до стовпа на вулиці в Донецьку та всунули в руки табличку з написом «Вона вбиває наших дітей. Агент карателів». Перехожі плювали жінці в обличчя та били. Львівський студент Юрій Яценко просидів у російській цюпі цілий рік. Його судили за сфабрикованим звинуваченням у зберіганні 41 г мисливського пороху.
Після того, як ці люди виїхали на безпечну територію, у них взяли свідчення польські поліціянти. Малґожата Госевська, депутат Європарламенту, поставила собі за мету зібрати відомості і довести в МКС, що Російська Федерація (РФ) є спонсором терористів, котрі розбишакують в Україні. «Тільки мені не дуже зрозуміло, чому поляків хвилює наша доля, а силові структури України — ні», — дивується Олександр Хомченко.

До слова
МКС відмовився розглядати позов від бойовиків ЛНР і ДНР, який туди намагався подати російський адвокат Ігор Трунов. «Міжнародний кримінальний суд регулюється Римським статутом. Особливість Римського статуту — у тому, що Суд може лише здійснювати юрисдикцію щодо міжнародних злочинів, якщо його юрисдикція визнана державою, на території якого було скоєно злочин, його юрисдикція визнана державою, громадянином якої є обвинувачена особа, або ситуація передається прокурору Радою безпеки на підставі Статуту ООН. Жодна з умов не підійшла», — йдеться у відповіді прокурора МКС.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply