Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Пам’ятник Мазепі спочатку підірвали, але потім відкрили

Автор:

|

Травень 12, 2016

|

Рубрика:

Пам’ятник Мазепі спочатку підірвали, але потім відкрили

Пам'ятник Мазепі

У Полтаві 4 травня вандали пошкодили пам’ятник Івану Мазепі. «Правоохоронці встановили, що з тильної сторони монументу є ознаки пошкодження — нашарування кіптяви та відколовся шматок граніту», — повідомили у Головному управління Національної поліції в Полтавській області. Слідчо-оперативна група й експерти на місці події з’ясовують обставини інциденту. Своєю чергою, Юліан Матвійчук, голова Полтавської міської організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода», повідомив, що на місці інциденту знайдені залізні осколки. Водночас він запевнив, що пошкодження є незначними, тож церемонія відкриття пам’ятника відбудеться. І вона таки відбулася.
7 травня Петро Порошенко у парку Соборного майдану Полтави відкрив пам’ятник гетьману. Захід пройшов у присутності кількох тисяч місцевих жителів. «22 роки міцною рукою він тримав булаву і поклав край сумній Руїні. У той же час імперія не шкодувала чорної фарби, щоб понівечити його образ. Але це не завадило, а навпаки допомогло Мазепі стати справжнім символом українського опору Росії, прапором нашого руху за незалежність до тієї мети, яку Мазепа, випереджаючи свій час, усвідомив вже через 50 років після Переяслава», — сказав Президент.
За його словами, «мазепинська ідея» дозрівала 200 років. «Вільна Україна нарешті звільнилася від нав’язаних зовні стереотипів», — сказав п. Порошенко і додав, що істотно вплинула на цей процес російська аґресія. «Зовнішня аґресія проти України, нарешті, розставила «всі крапки над «і». І символічно, що презентація скульптури місцевій громаді відбулася торік саме в новий День захисника України», — повідомив він.
Петро Порошенко наголосив, що за два роки росіяни зробили багато для популяризації Мазепи серед українців і ще більше для розвінчання міфів. «Й ось сьогодні нарешті ми відкриваємо пам’ятник видатному державному діячеві, талановитому дипломату, меценату, просвітителю Івану Степановичу Мазепі», — резюмував він, назвавши це подією загальнонаціонального значення.
Росія, звісно, не змогла змовчати на таку подію. Ірина Ярова, голова комітету Державної думи з безпеки та протидії корупції, заявила, що відкриття в Полтаві пам’ятника гетьману Мазепі виглядає як «особиста зрада» Президентом Порошенком усього українського народу. «Єдине, що працює справно в Україні завдяки політиці Порошенка, це — крематорій для знищення гідності й історичної правди», — скреготіла зубами російська депутатка. Що ж Росія і Мазепу називала зрадником, бути в одній компанії з ним — велика честь.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply