Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

«Організатора знеструмлення» засудили до 19 років колонії

Автор:

|

Грудень 21, 2020

|

Рубрика:

«Організатора знеструмлення» засудили до 19 років колонії
Ленур Іслямов

Окупаційний суд Криму призначив 19 років суворого режиму Ленуру Іслямову, підприємцю кримського-татарського походження, котрого звинуватили в «організації підриву опор ліній електропедач» (ЛЕП) на півдні України і знеструмленні анексованого півострова 2015-го.
Щоправда вирок був заочним, адже підозрюваного оголосили в розшук в Російській Федерації (РФ). Рішення суду повністю задовольняло вимоги російського прокурора. Окупанти звинуватили п. Іслямова за ч. 2 ст. 281 (диверсія, вчинена організованою групою і призвела до тяжких наслідків), ч.1 ст. 208 (організація незаконного збройного формування) та ч. 2 ст. 280.1 (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності з використанням засобів масової інформації або інформаційно-телекомунікаційних мереж, у т. ч. в Інтернеті) Кримінального кодексу РФ.
Микола Полозов, адвокат підсудного, вважає цю справу політично мотивованою і вимагав виправдувального вироку, а також просив суд відмовити в задоволенні заявлених цивільних позовів на загальну суму понад 1 млрд RUR. «Сторона захисту вказала в дебатах на недоведеність обвинувачення ні в здійсненні диверсії, ні в створенні батальйону, ні в публічних закликах», — заявляв юрист.
Ленур Іслямов — власник кримськотатарського телеканалу ATR, колишній віцепрем’єр Криму й ексвласник кредитної організації (в РФ йому належав «Джаст-банк», але восени 2015 року відкликали його ліцензію). Виїхав на підконтрольну частину України. Російські слідчі називали його одним із організаторів продовольчої блокади Криму: вони запевняють, що активісти створеної ним організації «Аскер» у вересні 2015-го перекрили для фур із продуктами харчування дороги на півдні України, що ведуть на Кримський півострів, і причетним до енергетичної блокади Криму: в листопаді 2015 року в Херсонській області України були підірвані опори двох ЛЕП, якими тоді надходила електрику на півострів. До кінця травня 2016 року там оголосили в режим надзвичайної ситуації. Найбільша енергокомпанія тимчасово окупованого Криму висунула п. Іслямову цивільний позов на понад 1 млрд RUR. Збитки рахували, виходячи з вартості електроенергії, ненаданої споживачам у листопаді-грудні 2015-го.
Як повідомляв «Міст», раніше Ленур Іслямов розповідав, що кримські татари мріють про власну армію.

Надія Роман, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply