Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

Окупанти посилили репресії та мілітаризацію Криму

Автор:

|

Січень 01, 2021

|

Рубрика:

Окупанти посилили репресії та мілітаризацію Криму
Еміне Джапарова

Російська влада продовжує репресії в окупованій Автономній Республіці Крим (АРК) і посилює їх за рахунок пандемії коронавірусної хвороби. Про це заявила Еміне Джапарова, заступниця міністра закордонних справ України під час засідання Ради Організації Об’єднаних Націй.
Вона додала, що в АРК політв’язні й особи зі симптомами Covid-19 позбавлені належної медичної допомоги. Зокрема, окупанти не вживають заходів для стримування пандемії на півострові, ведуть масові заходи військового характеру, в т. ч. незаконно рекрутують молодь, а реальні дані щодо кількості хворих і смертей приховують.
Кримська «влада» нещодавно винесла ще два вироки за «ухиляння» від служби в Збройних силах РФ. Також із цієї ж причини відкрили три кримінальні справи. За даними Кримської правозахисної групи, одну зі справ порушили проти Кирила Жданченка, котрого вже переслідували за цією статтею 2018-го. Загалом станом правозахисники зафіксували 147 кримінальних справ за «ухилення» від служби в російському війську, які передали в незаконні суди окупованого Криму. Внаслідок цього стосовно 142 людей вже є вироки, а ще п’ять справ перебувають на стадії розгляду.
А тим часом на Чорноморському флоті в окупованому Севастополі окупанти провели російські військові навчання. Як повідомило Міністерство оборони РФ, метою маневрів було відпрацювання дій особового складу бойових постів і командних пунктів кораблів при здійсненні екстренного виходу з пункту базування, а також перевірка організації приготування кораблів до заступлення в бойове чергування. Також окупанти також відпрацьовували ведення бою в разі нападу із повітря.
А Андрій Таран, міністр оборони України, заявив, що російські військові ведуть підготовку до розміщення ядерної зброї на окупованому півострові. «Підготовка Росією до розміщення ядерної зброї у Криму становить серйозну небезпеку для всієї Європи та цивілізованого світу. Спроба РФ встановити домінування в Чорноморському басейні є великою загрозою для економіки України, Туреччини та інших європейських країн», — зазначив він.
Міністр додав, що військові РФ в акваторії Чорного моря часто намагаються придушувати комунікації засобами радіоелектронної боротьби та заважають навігації авіації та судноплавства. Крім України, заклопотаність висловлюють також інші країни реґіону, зокрема, Румунія.
Також п. Джапарова зазначила, що РФ жорстко обмежила пересування громадян між Кримом і материковою Україною, що неґативно позначається на демографічній ситуації на півострові й освітніх правах кримської молоді.
Ба більше, окупанти ще й погрожують. Вони заявили, що підтримка турецькою стороною України щодо кримського питання може «плачевно обернутися» для Києва. Про це заявив Олександр Молохов, керівник «робочої групи з міжнародно-правових питань при постійному представництві Криму при Президентові РФ».
Таку реакцію Москви викликала заява Мевлюта Чавушоглу, турецького міністра закордонних справ про те, що Туреччина не визнає анексію Криму та підтримує територіальну цілісність України. Також країна підтримала створення Україною майданчика «Кримська платформа», який націлений на повернення Україні контролю над півостровом.
«Загравання з Анкарою доведуть Київ до цугундера, оскільки Туреччина «на блакитному оці» вважає Кримський півострів своїм, і в її геополітичних прожектах немає місця для сильної та незалежної України. Уявна підтримка Туреччини обернеться для України плачевно, позаяк їм потрібна безвольна країна для реалізації своїх геополітичних інтересів, ніяк не пов’язаних із українськими», — вважає чиновник.
Як повідомляв «Міст», в окуповану АРК із 2014 року переселили 500 тис. росіян.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply