Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Окупанти пошкодили понад 750 навчальних закладів

Автор:

|

Березень 05, 2022

|

Рубрика:

Окупанти пошкодили понад 750 навчальних закладів
Ось що залишилося від школи на Житомирщині

Представництво Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні наголосило, що освітні заклади мають залишатися безпечним простором для дітей. «Атаки на дитячі садки та школи за останні вісім років стали сумною реальністю для дітей на сході України. Понад 750 навчальних закладів пошкодили від початку конфлікту, обмежуючи навчання для тисяч дітей із обох боків лінії розмежування», — заявили в ЮНІСЕФ.
Як наголосили автори заяви, конфлікт має руйнівний вплив на психологічний стан цілого покоління на сході України. Ба більше, діти на сході України проживають на одній із найбільш забруднених мінами територій у світі. «Щодня вони живуть, граються, ходять до школи на ділянках, засмічених мінами, нерозірваними боєприпасами й іншими смертельними вибухонебезпечними пережитками війни», — нагадали вони.
Від початку конфлікту ЮНІСЕФ працює на сході України, організовуючи психологічну допомогу та навчання з мінної безпеки для більш ніж 180 тис. дітей, молоді й їхніх батьків. ЮНІСЕФ також ремонтує школи та дитячі садки, достачає освітні матеріали, такі як навчальні набори, меблі та спортивне спорядження.
ЮНІСЕФ закликає усі сторони дотримуватися Декларації про безпеку шкіл і захищати дітей та їхніх опікунів від атак, незалежно від обставин, в яких вони перебувають. «Освітні заклади повинні залишатися безпечним простором, де діти мають бути захищеним від загроз та криз, та надійним сховищем, де вони можуть вчитися, гратися та рости на повну, — йдеться в заяві. — Але право дітей на освіту неможливо убезпечити в умовах конфлікту, якщо без захисту перебуває сама освіта. В ЮНІСЕФ запевнили, що продовжить працювати з громадами, які постраждали від конфлікту, надавати життєво необхідну допомогу та забезпечувати нагальні потреби найбільш вразливих дітей та їхніх родин.
Як повідомляв «Міст», львівських старшокласників навчають стріляти з гвинтівки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply