Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Обрання нового керівника САП зірвали

Автор:

|

Грудень 29, 2021

|

Рубрика:

Обрання нового керівника САП зірвали

Конкурсна комісія не затвердила нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) України. Ним мав стати Олександр Клименко, детектив Національного антикорупційного бюро України. Через те, що він обійшов провладного кандидата, частина комісії відмовилася голосувати.
Засідання комісії тривало майже десять годин. За підсумками підрахунку голосів Олександр Клименко отримав 246 балів, а Андрій Синюк, прокурор Офісу генерального прокурора України, отримав 229 балів.
Відмову пояснили тим, що «залишився незатвердженим допуск до державної таємниці одного з кандидатів».
Катерина Коваль, колова комісії, заявила, що засідання треба перенести, аби отримати офіційний документ про такий дозвіл (хоча усно вона його отримала). Також вона послалася на рішення Окружного адміністративного суду Києва, яке фактично заблокувало обрання керівника САП. Урешті засідання перенесли на невідому дату, назвавши це «перервою».
Міжнародні експерти назвали такі дії голови комісії «зловживанням посадовим становищем». Представники Заходу були категорично не згодні з перенесенням засідання та висловили обурення, чому комісія не може затвердити рішення, якщо воно математичне.
Посли країн «Великої сімки» (G7) заявили, що розчаровані провалом голосування конкурсної комісії з обрання керівника САП і закликали призначити його якнайшвидше. «Посли G7 розчаровані відмовою призначених Верховною Радою (ВРУ) членів відбіркової комісії визначити переможцем кандидата, який набрав найбільше балів. Ця подальша затримка є невиправданою та суперечить зобов’язанням України щодо призначення постійного керівника», — йдеться у заяві.
У Посольстві США в Україні також розчаровані провалом призначення керівника САП. Про це заявив Деніел Лангенкамп, пресаташе дипломатичного представництва. «Провал відбіркової комісії САП затвердити своє остаточне рішення викликає глибоке розчарування. Після досягнення значного прогресу впродовж 9,5-годинного засідання комітету залишалося лише підтвердити переможців, що вимагало простого підтвердження кроків, які вони методично робили протягом останніх 15 місяців. Але п’ятеро з шести членів, призначених ВРУ, відмовилися завершити цей крок», — зазначив він і наголосив, що зрозуміло, хто переможець. «Немає вагомих причин не підписувати рішення про те, хто переміг», — додав п. Лангенкамп.
За його словами, український народ абсолютно чітко дав зрозуміти, що йому потрібна сильна, незалежна САП для боротьби з корупцією. «Ця затримка означає, що українцям доведеться знову чекати, але ми, як і раніше, впевнені, що ті, хто підтримує прозорий результат, зрештою, виграють цю боротьбу. Народ України знову і знову доводив, що він дужчий за ті інтереси, які намагаються стримати Україну», — заявив спікер і запевнив, що США у цьому випадку підтримують українців.
Як повідомляв «Міст», керівник САП України подав у відставку.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online