Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 17, 2021

Новим українським омбудсменом стала Людмила Денисова

Автор:

|

Березень 22, 2018

|

Рубрика:

Новим українським омбудсменом стала Людмила Денисова

Верховна Рада України (ВРУ) 15 березня призначила Людмилу Денисову, колишню соратницю Юлії Тимошенко, а тепер — народного депутата від «Народного фронту», уповноваженим парламенту з прав людини. Таке рішення підтримали 280 депутатів. «Буду захищати права кримськотатарського народу, всіх, хто потребує захисту своїх прав, внутрішньо переміщених громадян», — пообіцяла вона. Також п. Денисова заявила, що одне з її пріоритетних завдань — захист прав журналістів, і насамперед їхнього права на професію.
Раніше процедура призначення омбудсмена передбачала голосування бюлетенями. Тепер народні депутати внесли зміни до законодавства, які передбачають відкрите голосування в залі. Однак закон про уповноваженого ВРУ з прав людини, як і раніше, передбачає закриту процедуру таємного голосування бюлетенями.
Термін повноважень Валерії Лутковської закінчується 27 квітня ц. р. Крім п. Денисової, на цю посаду пропонували Сергія Алексєєва (фракція Блок Петра Порошенка) й Андрія Мамалигу (адвокат, правозахисник, громадський діяч). Але за годину до голосування п. Алексєєв зняв свою кандидатуру. Людмила Денисова була депутатом попередніх, V-VII скликань. На момент обрання до ВРУ VIII скликання займала посаду міністра соціальної політики в уряді Арсенія Яценюка.
Однак одразу ж після обрання нового омбудсмена вибухнув скандал. Виявилося, що вона є однією з контролерів будівельної компанії «Кримзалізобетон», яка після анексії Криму була перереєстрована на російську податкову. Її засновником в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб Російської Федерації (РФ) значиться українське товариство з обмеженою відповідальністю «Тріора», 25 % статутного капіталу якої внесла п. Денисова. Також серед засновників «Тріори» значаться ще два колишніх народних депутати від Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» — Сергій Веліжанський та Андрій Сенченко.
В деклараціях про прибутки за 2015-2016 рр. компанію «Кримзалізобетон» Людмила Денисова. Вона заперечила причетність до фірми та стверджує, що після анексії Криму РФ усі її активи були націоналізовані, тому зараз ні вона, ні її родичі бізнесом на окупованій території не займаються.
Однак у листопаді 2014-го на російську податкову була перереєстрована ще одна пов’язана з п. Денисовою фірма — «Севастопольмарінсервіс». Маму у складі засновників замінила донька теперішнього омбудсмена — Олена Титаренко.
Остання також є співвласницею кримських підприємств «Промтекстиль», «Бізнес Альянс» і «Дігаймер», які займаються виробництвом тканин, будівництвом та орендою нерухомості. Олександра Квітко, молодша донька п. Денисової, також володіє половиною кримської фірми «Д. Е. В.», яка спеціалізується на здаванні в оренду нерухомого майна.
Своєю чергою, видання Insider оприлюднило документ з антикорупційної перевірки Людмили Денисової перед призначенням. Там вказано, що вона не внесла до декларації автомобіль і права на квартиру. Компанія «Кримзалізобетон» була фігурантом закупівлі 2013 року Управлінням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в Автономній Республіці Крим робіт із реконструкції свого приміщення в Сімферополі. Тоді прокуратура оголосила про завищення вартості робіт майже удвічі.
Після повторного обрання 2014-го п. Денисової міністром соціальної політики, очолюване нею міністерство стало першим в уряді Арсенія Яценюка, яке провело скандальну закупівлю. В травні 2014 року відомство п. Денисової на тендері розподілило гроші на закупівлю харчування для школярів «чорнобильських територій» таким чином, що 110 млн грн отримало товариство з обмеженою відповідальністю «Візит», хоча цю фірму звинувачували в неякісних послугах і завищенні вартості послуг.

Євген Клен

До слова
15 березня ВРУ зробила ще одне важливе призначення. З посади глави Національного банку України (НБУ) звільнили Валерію Гонтарєву. За відповідне рішення проголосували 342 депутати. Валерія Гонтарєва практично не керувала Нацбанком впродовж останніх десятьох місяців після того, як навесні 2017-го написала заяву про відставку і дотепер перебувала у відпустці. Петро Порошенко лише в січні ц. р. запропонував парламенту звільнити п. Гонтарєву і призначити на її місце Якова Смолія, котрий виконував обов’язки глави регулятора, а тепер став її наступником. Валерія Гонтарєва очолювала НБУ з 19 червня 2014 року. На цій посаді вона змінила Степана Кубіва, теперішнього першого віце-прем’єр-міністра України, відставку котрого пов’язували з провалом перемовин із Міжнародним валютним фондом.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply