Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

«Не дочекаються!»

Автор:

|

Червень 26, 2014

|

Рубрика:

«Не дочекаються!»

Мустафа Джемілєв

В окупованому Криму зафіксовано випадки відбору земель у кримських татар. Про це заявив Мустафа Джемілєв, лідер кримських татар. За його словами, масової експропріації земель ще немає. «Але є випадки, коли кримським татарам кажуть, що з тієї чи іншої ділянки треба піти, оскільки вона сподобалась якомусь нуворишу або чиновнику з Росії. Або повідомляють, що там буде якесь «важливе» будівництво, — пояснив він. Моя позиція – така: нехай забирають, нехай нажеруться. Усе одно ми потім заберемо це назад. Тим більше що звертатися в російські суди із цих питань — справа марна: завжди неправий буде кримський татарин».

Також лідер кримських татар звинуватив Росію в тиску на нього з використанням його молодшого сина Хайсера. Зараз Хайсер перебуває під арештом у Криму, у Бахчисарайському ізоляторі тимчасового утримання, де чекає на вирок суду. Проте не відомо, за яким законом його повинні судити, оскільки де-юре 32-річний Хайсер Джемілєв — громадянин України, але де-факто його справа розслідується за російським законодавством.
Прес-служба слідчого комітету РФ із Криму поширила інформацію про те, що Хайсера звинувачують у скоєнні злочину та незаконному обігу зброї одразу за трьома статтями Кримінального кодексу Росії. Мустафа Джемілєв поділився своїм баченням того, чому час від часу з’являються такі інформаційні «натяки» від російської влади: «Вони навмисно, зневажаючи всі закони, тримають сина як заручника. Вони гадають, що таким чином вплинуть на мене, і я зміню своє ставлення до дій Росії. Марні надії, звісно. Але вони все одно намагаються мучити хлопця».
Олександр Лісовий, адвокат Хайсера Джемілєва, повідомив, що в його підзахисного – українське громадянство. «На мою думку, карне законодавство Російської Федерації, згідно з 13-ю статтею Кримінального кодексу Росії, не може поширюватися на цю людину. Хайсер Джемілєв підпадає під карну відповідальність у межах українського законодавства», — зазначив п. Лісовий. Надією сім’ї Джемилєвих у разі, якщо судове рішення стосовно громадянина України буде прийняте за російськими законами, є звернення до Європейського суду з прав людини зі скаргою на порушення права на справедливий суд.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply