Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

На «запорожці» — до Монте-Карло

Автор:

|

Грудень 19, 2021

|

Рубрика:

На «запорожці» — до Монте-Карло
Світлана Кравс

На ралі до Монте-Карло вперше в історії у леґендарних перегонах візьме участь і українська команда. Це автолюбителі на п’яти раритетних «запорожцях». Їм доведеться проїхати сотні кілометрів гірськими перевалами Провансу та крутими серпантинами Монте-Карло. Серед учасників буде й львівський екіпаж на ЗАЗ-965.
Йому майже 60 років, але машина не в музеї, а готується до одних із найпрестижніших автозмагань у світі — Rallye Monte-Carlo Classique. «Чоловік бавився такими машинками, поламав їх і подарував мені. І тут я зрозуміла, що є шанс виїжджати на дороги міста на незвичайному транспорті, відремонтувала й їжджу», — поділилася Світлана Кравс, членкиня екіпажу.
Водійського стажу в автолюбительки небагато, три роки, утім підкорити траси Монте-Карло за кермом ретро-кару вона готова. «Справді складна дорога, це Альпи — це гори, зима, дуже мінлива погода і справді непередбачуване покриття. Коли їдеш, не розумієш сніг, дощ, галька, асфальт, що буде за наступним поворотом і насправді дуже змієподібна траса, багато, багато поворотів і різких. Це майже 400 км першого дня, і теж майже 400 другого, але в нічний переїзд. Це дуже складно», — додає Світлана.
На ралі разом із нею в екіпажі їде й її чоловік Євген. Він давній автолюбитель, засновник першого українського клубу фанатів «горбатих запорожців». У Монте-Карло буде за штурмана. «Нас туди запросили, бо ми десять років їм набридали. В екіпажі дві особа, водійка-дружина не хоче мене пускати за кермо, каже, що здатна пройти таке тяжке випробування сама. Я в це не вірю. Вона поміняє свою думку, і я десь трошки допоможу дорогою», — зауважує п. Кравс.
Перед гонитвою автівку перемалювали у жовтий із перламутром колір та встановили в авто обов’язкові деталі. «Дозволили переробити гальмівну систему, обов’язково треба поставити сидіння напівковш, зі спортивними ременями безпеки. Рекомендували поставити додатковий генератор і додаткове світло на передні фари. Бо це нічна гонитва», — акцентував він.
Сімейний екіпаж майструє власноруч. У гаражі родини Кравсів є два ЗАЗ-965. На одному Світлана їздить щодня, інший — для перегонів. Крім львівського екіпажу, у ралі візьмуть участь ще чотири команди з інших міст України. «Ми налаштовані серйозно, хочемо показати Україну так, щоб її запам’ятали. Будуть учасники з 29 країн світу. Буде дуже багато спортсменів досвідчених із Англії й я так думаю, що Україна, хоч і вперше стартує за 110 років, але не залишиться непоміченою», — наголосила п. Кравс.
Змагання Rallye Monte-Carlo Classique заснували 1911 року. Перегони організовує Королівський автомобільний клуб Монако. У січні 2021-го участь у них візьмуть 296 екіпажів, в яких лише три пілотеси. «З нами змагаються «тріумфи», «ягуари», «шкоди», «волги». Уявіть собі різницю між «волгою» і «запорожцем» у горах», — підсумував Євген Кравс.
Щоби показати якнайкращий результат, екіпаж тренується в українських Карпатах. Там схожий перепад висот. А у майбутньому автолюбителі планують організовувати подібні гонитви й у Карпатах.
Раніше «Міст» розповідав, як може виглядати нова модель «запорожця».

Марта Шикула, «5 канал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply