Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

На Закарпатті замерзло озеро Синевир

Автор:

|

Січень 26, 2021

|

Рубрика:

На Закарпатті замерзло озеро Синевир
Синевир узимку

У Міжгірському районі Закарпаття замерзло найбільше за площею високогірне озеро країни — Синевир. Наразі плесо розташованої на висоті 989 м над рівнем моря водойми повністю вкрите кригою. Денна температура повітря тут становить мінус три градуси за Цельсієм.
Туристів біля озера обмаль, ті, що є, вільно гуляють кригою — зараз озеро можна пройти вздовж і впоперек, дістатися центрального острівка з українським прапором і перейти замерзлою водою до пам’ятника Сині та Виру на протилежному березі.
Біля озера немає жодних попереджувальних знаків або ж табличок зі забороною не ходити по кризі. Відтак туристи вільно гуляють замерзлим плесом, знімають скований льодом Синевир на фото та відео, грають в імпровізований хокей крижинами та ковзають по льоду. Снігу на плесі немає, але лід нерівний і до катання на ковзанах не придатний. Тріщин на поверхні немає. Вже внизу у селі Синевирська Поляна вдень немає морозу, і річка Теребля не скута кригою, хіба частково — на берегах у затінку.
Як відомо, озеро Синевир — найбільше та найглибше високогірне озеро України та відома туристична атракція однойменного національного парку. Озеро утворилося внаслідок перекриття гірського потоку кам’янистими породами після землетрусу 10-11 тис. років тому. Площа водного плеса становить 4-5 га, його глибина — 8-10 м.
Купатися у Синевирі заборонено. Вода тут холодна і навіть улітку максимально нагрівається лише до 13 градусів за Цельсієм. Схили біля озера вкриті віковими смереками. Посередині озера розташований острівець, схожий на зіницю ока, через що Синевир отримав другу назву — «Морське око». На невеликому півострові озера стоїть 13-метрова дерев’яна композиція «Синь і Вир» авторства закарпатського скульптора Івана Бровді.
Як повідомляв «Міст», знаменитий жовтий водоспад перетворився на льодопад.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply