Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

На шиї терористів затягують зашморг

Автор:

|

Червень 12, 2014

|

Рубрика:

На шиї терористів затягують зашморг

Терористи прикриваються дітьми

Упродовж минулого тижня на сході України тривала неоголошена аґресія Російської Федерації (РФ).

Поспішні реляції
Уранці 4 червня Олександр Турчинов, голова Верховної Ради України (ВРУ), відкрив чергове засідання повідомленням: «Силами Антитерористичної операції (АТО) за попередню добу вдалося відбити атаку на гарнізон прикордонників під Луганськом, знищити табір бойовиків у Сєвєродонецьку та почати звільнення північних районів Донецька. Дії сил антитерору — досить успішні. Із повітря ліквідовано кілька блокпостів терористів на Луганщині. А вчора вранці в промисловій зонi Сєвєродонецька, у прихованому таборі, було знищено багато терористів».
Утім, тоді як п. Турчинов промовляв ці слова, уже другу добу продовжувався штурм Луганського прикордонного гарнізону терористами. Бо хоча штаб АТО й обіцяв прислати десантників для «зачистки» від терористів житлового масиву навколо гарнізону, звідки бойовики вели обстріл, прикордонникам довелося відбиватися в цілковитому оточенні майже самотужки.
Після десяти годин бою їх було передислоковано з Луганська, як і полк патрульно-постової служби Національної гвардії України (НГУ). Вікторія Кушнір, речник НГУ, пояснила, що полк не здав своєї частини, просто від неї залишилося саме згарище. Вогонь повністю знищив автомобільний парк і приміщення штабу, пошкодив казарму правоохоронців.
Обстріл злочинці вели з важкого озброєння: автоматів, кулеметів, мінометів і гранатометів, працювали снайпери. Правоохоронці вели бій до останнього патрона, наголошують у НГУ, трьох бійців було поранено. Тоді як втрати терористів складають шестеро вбитих і близько 20 поранених.

«Перший величезний успіх»
Зате вже 5 червня Сергій Пашинський, керівник Адміністрації президента, таки мав підстави для переможної реляції: «Перший величезний успіх — повністю зачистили від терористів місто Красний Лиман».
Керівництво АТО доповіло також п. Турчинову, що північ Донецької області цілковито очищено від терористів, знищено опорні пункти та військові табори бойовиків у цьому реґіоні, захоплено їхній головний укріплений район у селищі Семенівці, розташованому по сусідству з окупованим терористами містом Слов’янськом. За офіційними даними зі штабу АТО, у районі Красного Лиману та Слов’янська знищено понад 300 бойовиків, ще близько 500 – поранено.
Неофіційні ж джерела вказують на ще більші втрати: 500 убитих терористів і майже 1,5 тис. поранених. Щоправда, українські військовослужбовці теж зазнали втрат: у запеклих боях смертельних поранень зазнало двоє бійців, ще 45 — було поранено. Перед цим бійці АТО з усіх боків узяли Красний Лиман у блокаду та висунули терористам ультиматум: скласти зброю. Та ті ультиматум відхилили.
Водночас у районі Семенівки під Слов’янськом було розбито потужну базу бойовиків. За даними штабу АТО, «знищено найчисельніші підрозділи бойовиків, що в найближчій перспективі відкриває можливість звільнення центрального Донбасу від терористів». В операції проти бойовиків і диверсантів iз РФ були задіяні численні армійські підрозділи, важка техніка, авіація й артилерія. Керівництво АТО заявило також, що місцеве населення в переважній більшості вже підтримує дії силовиків, а не бойовиків, котрі «дістали» людей мародерством і вбивствами, але сили антитерору знищують терористів лише після їх відмови здатися.

Кільце швидко стискається
Військові експерти,своєю чергою, зазначають: останнім часом підвищився рівень взаємодії між підрозділами силових структур, задіяних у АТО, що одразу дало результати, про які доповів Владислав Селезньов, речник штабу АТО: «Якщо раніше терористи масово використовували для своїх баз дитячі садки, лікарні та поліклініки, то тепер під натиском наших бійців масово втікають зі зони проведення АТО. Наразі кілька їхніх баз, у тому числі й лікарню Слов’янська, де вони планували провести кілька місяців, звільнено силами антитерору».
Навколо Слов’янська створено повну блокаду будь-яких шляхів виходу чи входу в місто. За даними Донецької обласної державної адміністрації, терористи кілька разів намагалися вибратися з тісного оточення разом iз мирними жителями, але безуспішно: бійці АТО «фільтрують» усіх, щоб ідентифікувати втікачів-бойовиків і не дати їм утекти.
Відтак, Семен Семенченко, командир добровольчого батальйону територіальної охорони «Донбас», констатував того дня: «Кільце АТО швидко стискається навколо терористів».

А кордон — усе ще «дірявий»
Однак наразі «дірявим» залишається кордон на Луганщині — незважаючи на обіцяне владою його посилення. Ба більше, прикордонники покинули без бою свою базу в районному центрі Свердловську, пояснивши, що змушені були передислокуватися через блокування їх російськими «казаками».
10 червня інтернет-видання «Восточный вариант» повідомило, що вже від 3 до 4 тис. донських «казаків» повністю взял під контроль дев’ять населених пунктів у Луганській області: Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Стаханов, Брянка, Алчевськ, Красний Луч, Антрацит, Свердловськ і Перевальськ. Причому «казакі» не тільки укріплюються, а й розширюють зону свого впливу.
Зокрема, минулого тижня вони «караваном» із восьми мікроавтобусів і одного автобуса зайняли Перевальськ, а Стаханов і Антрацит ними перетворено на суцільні центри оборони. При цьому «казакі» витісняють місцеві анархічні загони, замінюючи їх бойовими одиницями, що складаються з людей, котрі мають досвід у бойових діях.
Тим часом, військовий експерт Дмитро Тимчук заявив, що озброєні сепаратисти зміцнюють свої позиції в прикордонному з РФ місті Сніжному, ще й наголосив: «Поки увага прикута до Слов’янська, у Сніжному «з почуттям, з толком, із розстановкою» створюється інший оплот терористів, оборона якого організовується з урахуванням помилок».
Про активізацію сепаратистів у Сніжному кажуть і самі мешканці. Так, чоловік на ім’я Олексій розповів кореспонденту «Радіо «Свобода», що від неділі місто обростає барикадами й навіть окопами. За його словами, сепаратисти облаштовують вогневі точки, зокрема, на териконах. «Копають окопи, перевернули трактор. Не знаю, підняли вони його чи ні, окопуються в центрі міста. Близько 500 людей. Ці люди — азіати, також є чоловіки за 50 років, є по 18-20 років, є дівчата-снайпери, є спортсмени, є з вигляду військові, словом, різноманітна публіка», — зазначив місцевий мешканець.

Може тривати нескінченно?
Станом на 10 червня ц. р., активні бойові дії між силами АТО й терористами тривали одразу в кількох містах Донецької та Луганської областей. Напередодні повідомлення про сутички надходили зі Слов’янська, Краматорська, Луганська та Маріуполя. Зокрема, українські військовики відбили атаки терористів на Луганський аеропорт, який ті, щонайменше, тричі обстріляли з міномета. На щастя, жертв серед українських силовиків немає.
Владислав Селезньов заявив, що, попри спроби терористів перехопити ініціативу, українським силовикам удається все щільніше стискати оточення довкола сепаратистів, відтак, українські війська повністю контролюють ситуацію в реґіоні та зводять нові блокпости в зоні конфлікту, щоби не дати бойовикам вирватися з пасток, у які вони самі себе загнали.
Речник АТО поінформував також про знищені вогневі точки поблизу Слов’янська та Семенівки. Що ж до самих міст, то тут ситуація – складніша, тож говорити про значні успіхи в просуванні територією Слов’янська чи Краматорська поки що не доводиться. Тут і досі точаться напружені бої без відчутних зрушень у чийсь бік. Наразі йдеться про зміцнення вже здобутих позицій.
Дмитро Тимчук, керівник Центру військово-політичних досліджень і координатор спільноти «Інформаційний спротив», заявив: навіть якби Президент замінив керівництво антитерористичною операцією на геніїв-стратегів, то й у цьому разі завершити АТО за тиждень, як він обіцяв, не вдасться, бо «надто обширною за географією виявилася зона зараження».
«Та й кордон за день не закрити, а без цього АТО може тривати нескінченно», — додав п. Тимчук.

Ігор Голод

До слова
У Рубіжному на Луганщині зафіксовано три вбивства заїжджих чеченців. В одному випадку це був конфлікт між «кадирівцем» і «казаком», у двох інших – нападників не було встановлено. Імовірно, це — особи зі складу місцевої «самооборони» або раніше судимі. В усіх трьох інцидентах найманців пограбували. За попередніми даними, ідеться про суму 10 тис. USD. За участь у бойових діях «кадирівці» отримують солідні добові. На такі гроші може спокуситися як місцеве населення, так і менш успішні найманці з РФ.

Гоп-ля!
Працівники шахти «Прогрес», що в Торезі Донецької області, 9 червня ц. р. відпрацювали безкоштовно, позаяк їхні зарплати пішли на так звану Донецької народну республіку. Зокрема, за словами гірників, їх поставили перед фактом: або розписуєшся у відомості, де відмовляєшся від грошей, або пишеш заяву про звільнення. «Усі шахтарі поставили свої підписи під документом, оскільки нам нема куди податися. Але, зрозуміло, задоволених мало. Віддавати просто так свої важким потом зароблені гроші під страхом звільнення — нонсенс», — зазначив один із гірників.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply