Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

На щорічному форумі YES у Києві

Автор:

|

Вересень 18, 2019

|

Рубрика:

На щорічному форумі YES у Києві
Міла Куніс та Ештон Катчер

Щорічний форум Ялтинської європейської стратегії (YES) 13 вересня відкрив звільнений із ув’язнення в Російській Федерації (РФ) режисер Олег Сенцов. Першим спікером мав стати президент Зеленський, але він поступився словом колишньому політв’язню.
Під час виступу він розповів про своє перебування в РФ, згадав тих, хто досі перебуває за ґратами в окупованому Криму та РФ. Режисер показав бляшанку з жовтою та синьою смугами, яку возив зі собою п’ять років в ув’язненні, і заявив, що хотів би наповнити її бирками інших звільнених українців. «Пане президенте, зробіть, щоб ця банка якомога швидше була повна», — звернувся п. Сенцов до глави держави.
Той, своєю чергою, пообіцяв зробити все можливе, щоб бляшанка заповнилася якомога швидше і звернувся до світових українських партнерів зберегти санкції проти РФ. «Іноді вони думають про зняття санкцій. Ви втрачаєте гроші, вибачте, ми втрачаємо людей», — сказав президент.
Він зазначив, що санкції — це фактично жорсткі податки, необхідні для світового порядку. «Якщо завгодно, це податок заради миру. І поки його не буде відновлено, санкції повинні бути збережені», — зазначив він.
Після цього п. Зеленський заявив, що питання про введення миротворців у перемовинах щодо Донбасу не розглядається. «Я дуже обережно ставлюся до теми миротворців на Донбасі. Не хочу, щоб у нас був абхазький чи придніпровський сценарій. Я не піднімаю тему миротворців, і в Мінську не піднімають цю тему. Я задоволений, якщо миротворці будуть на кордоні України і РФ, будь ласка, туди ми їх запрошуємо», — мовив він.
Президент наголосив, що необхідно завершити війну і повернути всі свої території дипломатичним шляхом. «Ті, хто відважно захищає Україну, повинні повернутися переможцями. Ми повинні завершити війну і повернути свої території. Але я неодноразово говорив, що єдиний шлях до цього — дипломатія», — запевнив він.
На форумі були присутні відомі в світі політики й економісти. Але найцікавішими гостями стали відома голівудська акторка українського походження Міла Куніс й її чоловік, також актор Ештон Катчер. 14 вересня Міла, котра народилася в Чернівцях, розповіла, що іноді приїжджає в рідне місто, але ще жодного разу не бувала в Києві. У рамках форуму голівудські актори зустрілися з Володимиром Зеленським. «З усіма мали плідну розмову про кіно, зокрема, про розвиток української кіноіндустрії, а також про шляхи залучення інвестицій у неї, особливо з огляду на те, що наша країна зробила перший вагомий крок до впровадження системи rebates», — написав він у Facebook.
А «таємною гостею» форуму YES стала Робін Райт Пенн, виконавиця ролі Клер Андервуд у телевізійному серіалі «Картковий будинок». Коли її запитали, чи не планує акторка балотуватися у президенти США, вона відповіла, що перед цим мусить стати коміком, і спитала, чи є в залі Зеленський.

До слова
Олег Сенцов попрощався з «найненависнішою річчю на Землі» — своєю тюремною робою, яку носив у російській в’язниці. На очах у сім’ї та знайомих він облив її бензином і підпалив.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply