Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

На Марсовому полі демонтували радянську зірку

Автор:

|

Листопад 03, 2021

|

Рубрика:

На Марсовому полі демонтували радянську зірку
Демонтаж зірки

З Марсового поля, що біля Личаківського цвинтаря у Львові, демонтували радянський орден «Вітчизняна війна» — величезну зірку зі серпом і молотом. Її вже перевезли до музею «Територія терору».
За словами Володимира Лисака, ініціатора демонтажу, який писав звернення до Львівської міської ради, він радий, що нарешті цей символ тоталітаризму прибраний. Також він сподівається, що скоро демонтують зірки на Пагорбі слави на вул. Пасічній. На цю ініціативу відреагувало Міністерство закордонних справ Російської Федерації, надіславши ноту протесту, але її проігнорували.
«Марсове поле — військовий меморіал у Львові, розташований відразу впритул до Личаківського цвинтаря з боку вул. Мечникова. Раніше це була частина австрійського військового цвинтаря полеглих у Першій світовій війні. У 1946-1947 рр. радянська влада цей цвинтар знищила, попередньо ексгумувавши тіла, натомість створила нове кладовище радянських солдатів, в т. ч. з військ НКВС, що загинули у боях із УПА уже після закінчення Другої світової війни. Тоді ж і був встановлений величезний орден «Вітчизняна війна» — п’ятикутну зірку зі серпом і молотом. Тепер його вже немає.
Як повідомляв «Міст», демонтувати радянську зірку на Марсовому полі у Львові вирішили у липні ц. р.

Вероніка Рой, «Львівський портал»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply