Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

На Львівщині перепоховали воїнів дивізії «Галичина»

Автор:

|

Липень 26, 2018

|

Рубрика:

На Львівщині перепоховали воїнів дивізії «Галичина»

Поблизу с. Червоне Золочівського району Львівської області 22 липня урочисто перепоховали віднайдені останки чотирьох воїнів Першої української дивізії «Галичина», котрі загинули під час Бродівського оточення.
Заходи почалися з покладання квітів до символічних таблиць загиблим, що біля каплиці на військовому кладовищі, та чину панахиди за військовиками, котрі полягли 1944 року. Потім відбулося перепоховання віднайдених останків.
Михайло Сукмановський, військовий капелан Української греко-католицької церкви, наголосив, живі повинні пам’ятати тих, хто загинув у бою за Україну. «Сьогодні ми згадуємо про всіх загиблих за волю України в особі цих людей, останки яких віднайшли. Всіх тих, хто віддають своє життя за волю нашої країни. Останки, які тут поховані, — людей, котрі також хотіли жити, обіймати своїх рідних і близьких. Сьогодні ми молимося не лише за мертвих, а й за живих, котрі боронять нашу землю на Сході», — зазначив священик.
Святослав Шеремета, секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій розповів, що наразі імена чотирьох загиблих встановити не вдалося, проте роботи над цим триватимуть. «Сьогодні ми зібрались, щоб провести в останній шлях чотирьох воїнів, котрі загинули 74 роки тому під час подій Другої світової війни. Вони були воїнами дивізії «Галичина». Ці люди боролися за Україну, мріяли, щоб наша держава стала незалежною. Вони віддали своє життя за нас. Це були молоді хлопці. Не факт, що у них були сім’ї, щоб передати свої гени дітям. Але наше головне завдання — пам’ятати про нашу історію. Серед чотирьох воїнів, троє мали ідентифікаційні жетони. Незабаром ми знатимемо їхні імена та намагатимемось розшукати родини. Зараз — це все, що можемо дати цим хлопцям. На наших теренах є ще дуже багато солдатів, котрі не мали похорону, за котрих не помолились і яких не провели в останній шлях як військових», — заявив він.
Василь Бичко, заступник голови молодого резерву Галицького братства дивізії «Галичина», зазначив, що у «Бродівському котлі» 1944-го загинули 3 тис. дивізійників, проте 2 тис. вояків вдалося вирватися з оточення. Зараз з них ще живі 32 воїни дивізії «Галичина». «74 роки тому тут було справжнє пекло: галицькі вояки виривалися з оточення, московська орда перевершувала їх у чисельності й озброєнням, але вони прорвалися. 18-річний Зенон Врублевський з кулеметом «МГ-42» у цій місцевості забезпечував прорив нашим хлопцям. Іван Фіалка патроном підбив російський літак. Іван Мамчур, Михайло Кльофа є взірцями для нас. На цьому місці лежать наші герої, цвіт галицької еліти. Ми низько вклоняємося галицьким бійцям», — сказав п. Бичко.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply