Новини для українців всього свту

Monday, Jan. 30, 2023

«Миротворча писанка» українським воїнам — від дітей діаспори

Автор:

|

Травень 01, 2019

|

Рубрика:

«Миротворча писанка» українським воїнам — від дітей діаспори
Почесний патріарх ПЦУ святить дитячі писанки

Великодні яйця, розписані дітьми української діаспори у різних країнах та освячені в Києві, вирушили до українських воїнів у рамках акції «Миротворча писанка». Про це йдеться на сторінці співорганізатора акції Всеукраїнської ліґи українських жінок (ВЛУЖ) у Facebook. «Дорогі учасники акції «Миротворча писанка», усі писаночки освячені і передані представникам Національної гвардії України (НГУ). Дякуємо за участь і тішимося, що всі разом зробили добру справу», — йдеться у дописі.
Як повідомляється у соціальній мережі, 25 квітня відбулося освячення писанок-оберегів для захисників України до свята Світлого Христового Воскресіння. «Діти підготували неймовірні Великодні подарунки воїнам, котрі будуть нагадувати нашим захисникам, що ми завжди пам’ятаємо про їхній подвиг заради нашої безпеки та щиро молимося за їхнє здоров’я та перемогу», — зазначається на сторінці ВЛУЖ.
Організатори акції передали слова подяки від Почесного патріарха Православної церкви України Філарета за участь в акції. «Ці писанки призначаються для наших воїнів, які захищають Україну від російського аґресора. І це для них буде натхненням, що діти не забувають своїх захисників, тому що цим ви надихаєте їх на подвиг. На подвиг захищати Батьківщину, щоб ми були вільними — не були в рабстві, а мали свою Українську державу і свою рідну українську мову», — зазначив Філарет, звертаючись до дітей.
Почесний патріарх привітав усіх із наступаючим Воскресінням Господнім і побажав українцям, аби Господь давав усім радість. Він звернувся з проханням, щоб і надалі українці ділом, словом і молитвою підтримували захисників України й їхні сім’ї.
Своєю чергою, генерал-лейтенант Ярослав Сподар, заступник командувача НГУ, подякував дітям, які своїми руками зробили великодні сувеніри для захисників України. «Воїнам на передовій дуже необхідна увага суспільства і громадських організацій. І кожен подарунок, який зробили діти з усього світу для захисників України як із Національної гвардії, так і Збройних сил та Державної прикордонної служби, — це своєрідний оберіг від негараздів, що посилює віру українських воїнів у ту справу, якою вони займаються», — сказав він.
За період акції, крім оберегів для воїнів, організатори отримали багато відеопривітань. У ВЛУЖ подякували кожній дитині, кожному вчителю, які підтримали ініціативу «Миротворча писанка».
Нагадаємо, що про старт міжнародної акції «Миротворча писанка» для підготовки великодніх подарунків українським воїнам Всеукраїнська ліга українських жінок (ВЛУЖ) оголосила ще 9 квітня і запросила українські громади з усього світу приєднатися до ініціативи.
Зазначається, що ці писанки матимуть функцію захисного амулету, підсиленого дитячою любов’ю, вірою та надією на мир, а також освяченого українською церквою. «Писанки, розписані дітьми всього світу, донесуть воїнам найщиріші дитячі вітання з усіх куточків світу, де тільки є маленькі українці, з величезною повагою до захисників України та щирою любов’ю до рідного краю», — йдеться у повідомленні.
Співорганізаторами акції є Національна рада жінок України, НГУ та Світова федерація українських жіночих організацій (СФУЖО). Крім цього, за ініціативи шкіл, що долучаються до акції, оголосили також флешмоб «Миротворча писанка». Для цього пропонували додавати #миротворчаписанка та #дітисвітузахисникамУкраїни до фото- і відеопривітання з Великоднем захисникам України. «Привітаємо наших воїнів усім світом!», — закликали організатори.
Участь в акції «Миротворча писанка» взяли українські школи з Норвегії, Польщі, Греції, Японії, Італії, Австрії, Німеччини, Канади тощо.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply