Новини для українців всього свту

Wednesday, May. 12, 2021

Міжнародний благодійний фонд нагородив сумівський журнал

Автор:

|

Жовтень 18, 2012

|

Рубрика:

Міжнародний благодійний фонд нагородив сумівський журнал

Дитячий журнал Спілки української молоді (СУМ) «Крилаті» став переможцем Першого всеукраїнського конкурсу на найкращий український дитячий журнал розважально-навчального характеру. Конкурс був оголошений Міжнародним благодійним фондом (БФ) «Україна 3000» і тривав протягом серпня ц. р. До участі запрошувалися колективи або редакції дитячих розважально-пізнавальних друкованих журналів міжнародного, всеукраїнського, реґіонального та місцевого рівнів, не залежно від статусу, типу його власника й інших характеристик.

Вручаючи редакції журналу «Крилаті» нагороду за перше місце, Катерина Ющенко, голова Наглядової ради Фонду «Україна 3000», зазначила: «Ви випускаєте надзвичайно якісні видання, і ми знаємо, наскільки важко сьогодні видавати конкурентоздатний дитячий журнал. Гортаючи сторінки ваших журналів, ми розуміли, яка величезна робота стоїть за ними — і художня, і педагогічна, і письменницька».
Журнал українського юнацтва «Крилаті» є найбільшим видавничим проектом СУМ у світі. Початки «Крилатих» сягають 1949 року, коли в Канаді розпочалося видання журналу для молоді «На варті». Загалом вийшло 24 номери цього місячника, а вже 1952-го це видання об’єдналось із журналом «Крила».
Журнал «Крила», що виходив у 1951-1954 рр. у США за редакцією В. Давиденка, систематично публікував статті й дописи про визвольну боротьбу українського народу, про відзначення найголовніших історичних дат і найактуальніші події з життя української спільноти в еміґрації. Про різнобічне тематичне спрямування журналу свідчать назви рубрик: «У поневоленій Україні», «Наука, література, мистецтво», «Пізнаваймо світ», «Пізнаваймо Америку», «З життя СУМА», «Словами ворога», «Спорт», «Розвага, гумор, сатира» тощо.
Новим поштовхом до подальшого розвитку цього видання став VIІ Світовий конґрес СУМ 1962 року, який доручив тодішній Центральній управі СУМ здійснити заходи для видання окремого періодичного журналу для юнацтва. Також було висловлено побажання, щоби запланований новий журнал вміщав такі матеріали, які би виховники юнацтва могли використовувати як допоміжний матеріал на виховних сходинах або щоби юнацтво самостійно могло поповняти свої знання цікавою інформацією про Україну. Тим самим підростаюче покоління від наймолодших літ призвичаювалося до читання українських книжок і журналів.
Головними редакторами «Крилатих» були такі видатні постаті, як Леонід Полтава, Богдан Гошовський, Данило Чайковський, Петро Кізко, Володимир Леник, Омелян Коваль, Ігор Мірчук, Павлина Андрієнко-Данчук і Ольга Король.
Наприкінці 1990-х рр. «Крилаті» переїжджають в Україну, а головним редактором журналу стає Світлана Вербова. Із кінця 2007-го «Крилаті» реєструються як пригодницький журнал і стають всеукраїнським виданням для дітей, а редакцію очолює Людмила Юрченко. З 2011 року доля журналу пов’язана з його нинішнім головним редактором Танею Винник.
Таня Винник — автор поетичних збірок «Золотоноша», «Гетсиманська молитва», «Самоспалення дерева». Остання збірка отримала ґрант президента України для творчої молоді та премію «Благовіст». Таня Винник є лауреатом численних міжнародних і українських конкурсів та премій. Її вірші друкувалися у вітчизняних і зарубіжних виданнях, їх перекладено болгарською, російською, польською, вірменською, італійською та циганською мовами.

Андрій Бігун

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply