Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 30, 2021

Мельниченка не випустили з Ізраїлю

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

Мельниченка не випустили з Ізраїлю

Ізраїльські спецслужби заборонили Миколі Мельниченку, колишньому офіцеру Управління державної охорони й майорові запасу Служби безпеки України, виїхати на Батьківщину. Про це повідомив сам пан Мельниченко, який мав намір прилетіти до Києва, аби свідчити в суді проти екс-президента Леоніда Кучми.

За його словами, він придбав квиток на прямий рейс Тель-Авів — Київ на літак авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України», що мав вилетіти о 14.00 і прибути в українську столицю о 17.10. Однак, коли екс-майор підійшов до стійки реєстрації, його зупинили представники ізраїльських спецслужб і повідомили, що не можуть дозволити йому вилетіти до України. За словами Миколи Мельниченка, вони пояснили, що не можуть узяти на себе відповідальність за стан його здоров’я та життя й воліли б отримати ґарантії безпеки для пана Мельниченка з боку української сторони. Колишній офіцер розповів, що контактував зі своїми адвокатами й попросив їх зв’язатися з Генеральною прокуратурою (ГПУ) для отримання ґарантій його безпеки.

Як писав «Міст», Микола Мельниченко, який вів записи в кабінеті президента Кучми, зараз перебуває в Ізраїлі. Проти Леоніда Кучми цього року було порушено карну справу, що базувалася, зокрема, на свідченнях Мельниченка та його аудіо­записах. Водночас, ГПУ поновила справу проти пана Мельниченка, порушену 2001 року «за розголошення державної таємниці». Цю справу було передано в СБУ, а Микола Мельниченко, ховаючись від переслідування, виїхав до Ізраїлю. Натомість Шевченківський районний суд Києва видав ордер на його арешт.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply