Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Мелані Жолі відвідала Київ

Автор:

|

Січень 21, 2022

|

Рубрика:

Мелані Жолі відвідала Київ
Мелані Жолі та Денис Шмигаль

В Україні з дводенним візитом побувала Мелані Жолі, міністерка закордонних справ Канади. Першу зустріч вона провела з прем’єр-міністром України. Денис Шмигаль і Мелані Жолі 17 січня обговорили розширення угоди про вільну торгівлю (ЗВТ). Глава українського уряду зазначив, що розширення ЗВТ на послуги й інвестиції є важливим елементом поглиблення двосторонньої співпраці в економічній сфері.
«Сподіваюся, оголошення про початок цих перемовин відбудеться до кінця цього місяця з нагоди встановлення дипломатичних відносин між нашими країнами», — зазначив він і наголосив на важливості залучення канадських інвесторів для реалізації спільних проєктів в Україні, а також подякував Канаді за консолідацію міжнародної позиції щодо аґресивних дій РФ. «У теперішніх умовах критичну роль відіграє підтримка партнерів у підвищенні обороноздатності України. У зв’язку з цим ми особливо цінуємо діяльність в Україні Канадської тренувальної місії UNIFIER. Очікуємо на продовження цієї місії після березня 2022-го», — сказав п. Шмигаль і висловив сподівання на подальший діалог щодо спрощення режиму поїздок громадян України до Канади.
У відповідь керівниця канадського зовнішньополітичного відомства запевнила, що Оттава і надалі надаватиме рішучу підтримку Україні. Під час зустрічі сторони підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю у сфері надання технічної допомоги секретаріату Кабінету Міністрів України для покращення процесів координації формування політики, стратегічного планування та моніторингу, процесів державного управління з метою забезпечення їхньої орієнтованості на результат і потреби громадян.
Своєю чергою, Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, обговорив із Мелані Жолі перемовини Російської Федерації (РФ) і НАТО щодо України. Остання наголосила на неприйнятності вимог РФ щодо надання їй гарантій невступу України до Північноатлантичного альянсу та заявила про підтримку Києва на тлі нарощування російських військ біля українського кордону.
Також міністри обговорили кроки щодо стримування Кремля від нової хвилі аґресії в Європі, зокрема, втілення «болючого для Москви комплексного пакету стримування, що містить політичні, економічні та безпекові заходи». Вони також торкнулися таких важливих питань, як подальший розвиток співпраці України та Канади у сфері безпеки та оборони й активізація взаємодії для притягнення Ірану до відповідальності за збиття літака рейсу PS752.
На спільній пресконференції керівників обох відомств 18 січня висока гостя поінформувала, що Канада взяла до уваги прохання України про надання зброї та зараз обговорює цей запит. «Ми чули чіткі запити з боку української влади, і багато посадовців тут нагадували про це прохання. Ми знаємо, що наша роль у цьому контексті важлива, тому розглядаємо варіанти й оперативно прийматимемо рішення», — запевнила п. Жолі.
Останньою в її графіку була зустріч із президентом України. «Прийняв пані міністра закордонних справ Канади Мелані Жолі. Говорили про виклики у сфері безпеки навколо України. Обмінялися баченням стабілізації ситуації», — написав Володимир Зеленський у Twitter і додав, що Канада вкотре підтвердила незмінну підтримку територіальної цілісності та незалежності України.
Водночас канадський телеканал Global News, із посиланням на свої джерела, повідомив, що через зростання напруги у взаєминах із РФ Міністерство оборони Канади надіслало в Україну загін сил спеціального призначення. «Розгортання невеликого контингенту канадського полку спецоперацій відбулося у зв’язку з тим, що дипломатичні перемовини, спрямовані на запобігання збройному конфлікту в Україні, зайшли в безвихідь, а близько 100 тис. російських військовослужбовців залишаються на кордоні з Україною», — йдеться у повідомленні мовника. За словами його джерел, підрозділ має завдання допомогти розробити плани евакуації канадського дипломатичного персоналу у разі повномасштабного вторгнення російсько-терористичних військ. Однак ні уряд, ні канадські збройні сили присутність спецназу в Україні офіційно журналістам не підтвердили.
Нагадаємо, що зараз Канада утримує групу приблизно із 200 своїх військових (CAF) в Україні в рамках операції UNIFIER. Вони навчають українських нацгвардійців і військових, і мають залишатися в Україні до березня ц. р.
А Міністерство закордонних справ (МЗС) Канади змінило рекомендації для своїх громадян щодо відвідин України через загрозу вторгнення армії РФ. «Ми змінили рівень ризику для України. Уникайте несуттєвих поїздок до України через російську аґресію, що триває, і нарощування військової могутності в країні та навколо неї», — йдеться в повідомленні. Також МЗС закликало громадян Канади не їздити з несуттєвих причин і до Криму, зокрема, через летовища Севастополя та Сімферополя, а також до Донецької та Луганської областей. Хоча рекомендації відомства не є обов’язковими, вони впливають на дію та вартість страховок та інших послуг.
Як повідомляв «Міст», відбулася зустріч Володимира Зеленського й Ільхама Алієва.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply