Новини для українців всього свту

Saturday, May. 21, 2022

Меджліс просить про допомогу

Автор:

|

Червень 26, 2014

|

Рубрика:

Меджліс просить про допомогу
Прапор кримських татар

Прапор кримських татар

Меджліс кримськотатарського народу стурбований випадками викрадення та зникнення людей у Криму, а також відсутністю реакції кримської влади на ці факти. «В останні місяці кримське суспільство зіткнулося з украй небезпечним явищем, раніше не характерним для Криму, — викраденням людей», — ідеться у зверненні до міжнародних організацій «Про запобігання в Криму випадкам викрадення та зникнення людей», схваленому на засіданні Меджлісу, повідомляє його прес-служба.

Як наголошується в документі, на початку березня 2014 року був викрадений і згодом знайдений по-звірячому закатованим Решат Аметов, батько трьох малолітніх дітей, мусульманин за віросповіданням. «Факт незаконного затримання та примусового етапування Решата Аметова посеред дня із Центральної площі Сімферополя зафіксований журналістами на відео, проте дотепер злочинне його вбивство не розкрито й злочинців не покарано», — наголошується у зверненні.
Крім того, стверджують у Меджлісі, наприкінці травня 2014-го в Криму один за одним зникло троє активістів громадської організації «Український дім» — жителі Сімферополя Леонід Корж, Тимур Шаймарданов і Сейран Зінедін. Про їхню подальшу долю не відомо й досі.
«Меджліс кримськотатарського народу оцінює акти насильства, учинені стосовно мирних жителів Криму, як акції залякування кримського суспільства, а їх нерозкриття — як свідчення ігнорування владою елементарних прав людини на власне життя і безпеку своїх рідних і близьких. Меджліс кримськотатарського народу закликає міжнародні організації та міжнародні правозахисні організації докласти всіх своїх можливостей і зусиль задля запобігання в Криму ескалації насильства проти мирного населення», — сказано у зверненні.
Раніше лідер кримських татар Мустафа Джемілєв заявив, що після анексії Криму Москва розраховує «на стару радянську політику поділу кримських татар». Разом із тим, за словами політика, спроби переконати Меджліс кримських татар співпрацювати з російською владою провалилися. «Тепер є всі ознаки того, що Меджліс буде закрито й заборонено в Криму», — констатує він.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply