Новини для українців всього свту

Sunday, Dec. 4, 2022

Літак із вакциною від Covid-19 прилетів до Києва

Автор:

|

Лютий 24, 2021

|

Рубрика:

Літак із вакциною від Covid-19 прилетів до Києва
Літак, що доправив вакцину Covishield

Перша партія вакцини від коронавірусу 23 лютого прибула з Індії вантажним літаком на летовище «Бориспіль». Про це повідомив Максим Степанов, міністр охорони здоров’я України, котрий особисто супроводжував вантаж. «Першу партію в пів мільйона доз отримано. Зараз терміново розмитнюємо вантаж і вакцина відразу поїде в реґіони, аби ми почали робити щеплення згідно з першим етапом вакцинації», — поінформував він.
До України привезли вакцину Covishield, яку за ліцензією Oxford/AstraZeneca виробляють на потужностях Serum Institute (Індія). Вона несертифікована Всесвітньою організацією охорони здоров’я, але її напередодні терміново зареєстрували в Україні.
Після вивантаження вакцину везуть в обласні склади 11 машинами одночасно: сім областей (Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька та місто Київ) вже отримали вакцину. Про це заявив Віктор Ляшко, головний санітарний лікар України.
Він пояснив, що будуть використовувати каскадну модель вакцинації, яка передбачає роботу мобільних бригад увесь час. Громадян будуть щепити у два етапи. Кожна з таких бригад зможе робити по 100 ін’єкцій на добу. Така система начебто допоможе постійно бути в процесі вакцинації та стабільно залучати медичних працівників, що буцімто призведе до зниження кількості програмних помилок, які можуть виникати при проведенні вакцинацій.
На кампанію вакцинації українців від коронавірусу Національна служба здоров’я України (НСЗУ) заклала 1,4 млрд грн, але суму можуть збільшити. Про це розповів Андрій Віленський, виконувач обов’язки глави НСЗУ. «Передусім, ми платимо 8 тис. грн за готовність медичної установи до вакцинації, щоб вона змогла придбати засоби індивідуального захисту (ЗІЗ), а також пальне, якщо це мобільна команда. Після цього платимо за кожну отриману дозу 25 грн за першу дозу і 60 грн за другу, таким чином стимулюючи саме друге щеплення», — пояснив він і додав, що всю інформацію про зроблені щеплення будуть реєструвати в електронній системі охорони здоров’я.
Команди з вакцинації складатимуться з мобільних бригад і медиків, котрі працюють на стаціонарних пунктах вакцинації. Загалом планують створити 600 мобільних бригад. НСЗУ висуває до медичних установ, задіяних у вакцинації, низку вимог: команда має складатися з одного лікаря і двох медсестер або медбратів, мати ЗІЗ і можливість безпечно утилізувати упакування від Covid-препаратів.

Євген Клен

До слова
В Україні також зареєстрували вакцину проти коронавірусу американської компанії Pfizer. Про повідомив Віктор Ляшко. «Вакцинація в Україні буде добровільною, її проводитимуть лише зареєстрованими препаратами. В Україні зареєстрували два препарати — CoviShield/AstraZeneca та Pfizer», — зазначив він і додав, що ще не може сказати, де саме будуть виробляти вакцину Pfizer для України. Як повідомляв «Міст», директора НАБУ хочуть звільнити за розслідування закупівлі вакцин.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply