Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Курт Волкер на Донбасі

Автор:

|

Травень 17, 2018

|

Рубрика:

Курт Волкер на Донбасі

Курт Волкер, спеціальний представник Державного департаменту США з питань України 14 травня розпочав свій візит до Києва. Він зустрівся з керівництвом держави, а наступного дня в прифронтовій зоні Донбасу зустрівся зі Сергієм Наєвим, командувачем операції об’єднаних сил. Останній подякував країнам-союзникам за підтримку в боротьбі з російським аґресором». Під час бесіди генерал ознайомив високого гостя з військовою та гуманітарною складовими операції. Сторони також обговорили ситуацію з безпекою на Донбасі й обмінялися думками щодо шляхів мирного врегулювання конфлікту.
Спецпредставник Держдепу заявив, що не поїде до Донецьку чи Луганську, підконтрольним сепаратистам. «Я б із великим задоволенням поїхав би туди, коли там буде відновлений мир і український контроль. Не маю наміру робити нічого, щоб легітимізувати ці самоназвані політичні утворення, бо вони штучні», — заявив п. Волкер.
Він також вважає, що умови для відновлення миру можуть бути створені завдяки введенню місії Організації Об’єднаних Націй (ООН). «Ми хочемо, щоб Російська Федерація (РФ) серйозно поставилася до пропозиції про введення миротворчої місії за мандатом ООН, завдяки чому будуть створені умови для миру та повного виконання мінських угод. Коли Москва буде готова до цього, ми готові зустрітися чи з Сурковим, чи з кимось іншим», — зазначив дипломат.
Він також заявив, що вважає найкращим захистом інтересів російськомовного населення Донбасу виведення російських військ із території України, адже ситуація на Донбасі викликана не цивільним чи етнічним конфліктом, а є наслідком прямого вторгнення РФ. «Росія безпосередньо управляє озброєними силами в реґіоні, а також здійснює політичний контроль над окупованими територіями», — заявив п. Волкер.
Водночас, за повідомленнями засобів масової інформації (ЗМІ), його російський візаві Владислав Сурков може залишити посаду помічника президента РФ, відповідального за український напрям. ЗМІ з посиланням на джерела у Кремлі називають причинами такого кроку Путіна невдоволення результатами: стратегія зайшла в глухий кут, мінські угоди не виконуються і проривів не передбачається. Дмитро Пєсков, прес-секретар президента РФ, традиційно без конкретики прокоментував цю інформацію, заявивши, що в Кремлі не оголошують заздалегідь про кадрові зміни.
Майкл Карпентер, колишній помічник міністра оборони США а тепер старший директор Penn Biden Center, заявив, що невідомо, які наслідки слід очікувати від цього рішення. «Не можна сказати, щоб Сурков був уповноважений йти на якісь поступки у перемовинах із Волкером, тож не певний, що це все означає для України. Сурков ніколи не мав можливості вказувати Федеральній службі безпеки РФ чи російському Головному розвідувальному управлінню, як діяти на місцях на Донбасі, тому він здебільшого просто імітував перемовини», — зауважив він. Експерт додав посилання на повідомлення Лучіана Кіма, кореспондента National Public Radio в Москві, котрий звернув увагу на висловлювання Григорія Карасіна, заступника міністра закордонних справ РФ про те, що «Росія і США взяли паузу в контактах щодо України».
Поки офіційний Кремль фактично не коментує можливі перестановки, ЗМІ називають ім’я наступника Суркова — Михайло Бабич. Його шанси оцінюють з найбільшою вірогідністю. Наразі він обіймає посаду повноважного представника президента РФ в Приволзькому федеральному окрузі. Подейкують, що у нього репутація жорсткого керівника, котрий добре ламає кланові системи і створює високу керованість.
А фахівці тим часом вважають, що куратора Донбасу можуть замінити й Дмитром Козаком, віце-прем’єром РФ. Політичний експерт Андрій Окара порівняв ймовірні кандидатури. На його думку, якщо замість Суркова призначать віце-прем’єра РФ, ситуація на Донбасі може дещо послабитися. «Козак є вихідцем із Кіровоградської області. Він неконфліктний і поміркований. На скільки Козак ефективний менеджер, можна дивитися по врегулюванню ситуації у Придністров’ї, за яке він відповідає останні 15 років: конфлікт не вирішується, але і не загострюється. На Донбасі, можливо, зменшиться кількість «відпускників» та «іхтамнетів». За Бабича ж можна очікувати посилення напруги, переходу до більш прямих і радикальних дій».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply