Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Кримськотатарський орнамент додали до списку культурної спадщини ЮНЕСКО

Автор:

|

Липень 30, 2020

|

Рубрика:

Кримськотатарський орнамент додали до списку культурної спадщини ЮНЕСКО

Кримськотатарський орнамент як елемент нематеріальної культурної спадщини (НКС) України внесли до попереднього списку ЮНЕСКО для можливого долучення його до Репрезентативного переліку нематеріальної культурної спадщини людства. Про це повідомили представники громадської організації (ГО) «Алєм». «Важливі й обнадійливі новини для всіх, хто вивчає, практикує чи просто цікавиться традиційним кримськотатарським орнаментом Орьнек. Нарешті елемент НКС «Орьнек — кримськотатарський орнамент і знання про нього» номінували від України для можливого включення до Репрезентативного переліку нематеріальної культурної спадщини людства», — йдеться в їхньому дописі у Facebook.
Інформація про це вже опублікована на сайті ЮНЕСКО. Засідання з цього приводу має відбутися 2021 року. Зокрема, кримськотатарські активісти нагадали, що розробка номінаційного досьє «Орьнек — кримськотатарський орнамент» була довготерміновою ініціативою їхньої громадської організації.
У процесі подавання елемента культурної спадщини кримських татар до переліку НКС брали участь безпосередні носії цього елемента і майстри прикладного мистецтва, такі як Мамут Чурлу, а також Міністерство культури й інформаційної політики України. «Ми вдячні за підтримку нашим партнерам, з допомогою яких ці проєкти відбулися: Український культурний фонд (проєкт «Орьнек», 2018); Swiss Agency for Development and Cooperation , Посольство Швейцарії в Україні (проєкт Implementation of the Ornek — Crimean Tatar ornament and knowledge about it ICH element safeguarding plan, 2019). Будемо й далі відстежувати перебіг справ, вболівати за Орьнек та тримати вас у курсі подій», — повідомили в громадській організації.
Нагадаємо, що 2017 року в Мала академія наук України з ініціативи ГО «Алєм» (з кримськотатарської — світ, всесвіт) відкрили секцію «Кримськотатарська гуманітаристика», яка об’єднує підлітків і молодь України, незалежно від національності, з метою знайомства і поглиблення знань і навичок у сфері кримськотатарської мови, культури, історії та мистецтва. Активними учасниками секції є і представники молоді з АРК.
Як повідомляв «Міст», Міністерство культури України додало кримськотатарський орнамент «орьнек» до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply