Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Козаки — разом із «чорнобильцями»

Автор:

|

Грудень 15, 2011

|

Рубрика:

Козаки — разом  із «чорнобильцями»

У Львові до чоти­рьох наметів, установлених «чорно­биль­ця­ми»-про­тес­ту­валь­ни­ка­ми біля приміщення Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА), додався ще один — від Львівської організації Українського реєстрового козацтва. Про це повідомив Руслан Секела, учасник протестної акції ліквідаторів чорнобильської аварії й співголова Всеукраїнського руху (ВР) «Вперед!»

«Представники львівського козацтва висловили підтримку вимогам «чорнобильців» і заявили про готовність долучитися та підтримати їхню акцію», — розповів пан Секела, зокрема, зазначивши, що близько 30 представників від ВР «Вперед!», організації «Матері Чорнобиля» та Благодійного фонду «Діти Чорнобиля Львівщини» повинні виїхати до Києва, де візьмуть участь у заході з ушанування пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС).

Своєю чергою, Валентина Буренок, голова Львівського обласного благодійного фонду «Діти Чорнобиля Львівщини», поінформувала, що учасники протестної акції «чорнобильців», яким стан здоров’я не дозволяє їхати до Києва, продовжать свій протест у наметовому містечку. Спільно з іншими представниками громадських організацій, які висловили солідарність з акцією львівських «чорнобильців», вони вшанують пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС у місті Лева, зокрема, біля наметового містечка буде відправлено панахиду.

Раніше повідомлялося, що по домівках львівських «чорнобильців» ходять невідомі особи, які називають себе членами громадських організацій. Вони вимагають у людей показати медичні картки й з’ясовують, чи беруть вони самі участь в акціях протесту. Імовірно, це спричинено тим, що через кілька днів після встановлення намету біля приміщення ЛОДА п’ятьох учасників протесту — ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи було шпиталізовано через погіршення самопочуття.

А десятьом лисичанським «чорнобильцям» довелося покинути Київ через погрози з боку місцевої влади. За словами Олексія Демченка, члена громадської організації «Інваліди Чорнобиля», десятьох протестувальників, що прибули з Лисичанська, представники керівництва міста змусили припинити сухе голодування. «Приїхав заступник мера й сказав, що відключить у Лисичанську сім’ям голодуючих «чорнобильців» воду й електрику. А також пенсії їм платити не будуть, групи інвалідності познімають. Тому десять осіб, фактично всі, хто приїхав із Лисичанська, залишили столицю, бо турбувалися про свої родини», — зазначив активіст.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply