Новини для українців всього свту

Sunday, Mar. 7, 2021

Коронавірус уже в Україні

Автор:

|

Березень 04, 2020

|

Рубрика:

Коронавірус уже в Україні
Віктор Ляшко

В Україні 3 березня зареєстрували перший випадок корона вірусу. Про це повідомив Віктор Ляшко, заступник міністра охорони здоров’я та головний санітарний лікар України. «Всі матеріали та зразки передали у вірусологічну лабораторію Всесвітньої організації охорони здоров’я. Ми почали працювати з контактними особами, їх небагато, всі вони відомі місцевим епідеміологам», — розказав він і запевнив, що медична система виявилася готовою до першого випадку коронавірусу.
У Чернівецькій обласній клінічній лікарні поінформували, що ушпиталеного, котрий повернувся хворим із Італії, лікують жарознижувальними й антибактеріальними препаратами. «Йому проводять патогенетичне та симптоматичне лікування. Апетит і сон у пацієнта добрий. Станом на 14.00 температура тіла — 37,4 градуса», — розповіла у вівторок Валентина Мендреску, завідувачка інфекційним відділенням закладу.
А Сергій Цинтаро, виконувач обов’язки генерального директора обласної лікарні, запевнив, що мають усі необхідні ліки. «Стан пацієнта стабільний, не є важким. Він перебуває в ізольованому боксі. За дні, як він у нас, погіршення стану не спостерігається», — зазначив він.
У зв’язку з епідемією коронавірусу в чернівецьких закладах освіти посилили заходи безпеки. Про це заявив Сергій Мартинюк, керівник управління освіти міста. «Станом на зараз навчальний процес триває. Про обмеження навчання йдеться. Від Міністерства освіти та науки ми отримали рекомендації щодо профілактики коронавірусу в навчальних закладах», — повідомив він. Класних керівників також поінформували, вони не допускатимуть до навчання дітей із температурою та симптомами грипу. Крамниці в місті працюють у звичайному режимі і не зачинають.
Під наглядом лікарів опинився й митник, котрий контактував із хворим на коронавірус українцем при перетині останнім кордону. Наразі симптомів захворювання у нього немає. Адже інспектор митного поста Порубне працював у рукавичках і масці. Однак для мінімізації можливих ризиків, митник перебуватиме в самоізоляції впродовж двох тижнів. Зміна прикордонників, які могли контактувати з хворим на коронавірус, також перебуває під наглядом медиків.

P. S. Поки верстався цей номер тижневика «Міст», до інфекційного відділення Чернівецької обласної клінічної лікарні з підозрою на коронавірус ушпитали ще двох чоловіків і жінку.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply