Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Інтервенція триває

Автор:

|

Березень 13, 2014

|

Рубрика:

Інтервенція триває

Спровокувавши сепаратистський заколот у Автономній Республіці Крим (АРК.), Кремль увів туди вояків без розпізнавальних знаків, які штурмують українські військові частини. За даними Міністерства закордонних справ України, їх кількість уже сягнула 19 тисяч осіб.

Провокування громадянської?..
Після того, як з України втік до Російської Федерації (РФ) президент Віктор Янукович, котрого дотепер невідомо за що кредитував мільярдами доларів глава Росії, той, звісно ж, усвідомив, що вже куплена, як йому здавалося, країна порве з ним. Відтак, задіяв проти неї план, розроблений, як заявив 7 березня Андрій Ілларіонов, колишній радник російських президентів і науковий працівник Інституту Катона, іще шість років тому.
А передбачав він, за словами п. Ілларіонова, «занурити Україну в громадянську війну, щоби перетворити її на територію хаосу, колапсу та катастрофи, у якій брат піде на брата, щоби сутички відбувалися на всіх рівнях — міжетнічному, міжконфесійному й політичному».
Екс-радник Володимира Путіна пояснив: «Це відбувається для того, щоби показати світові Україну у вигляді невдалої держави й території, де не діє право, порядок, де люди вбивають одне одного».
Експерт повідомив, що на теренах України вже перебуває кілька груп російського «спецназу» (військ спеціального призначення), які готові відкривати вогонь і вбивати, у тому числі, російських громадян, «щоби це виглядало як убивство українцями росіян». Андрій Ілларіонов нагадав, що «саме так «спецназ» діяв у Грузії та Південній Осетії 2008 року».
Мета цієї спецоперації — у ході спровокованої Кремлем громадянської війни не лише поступово відколювати частинки від України, а й відвернути від неї Захід, щоби їй нікуди було більше подітися, окрім євразійської імперії, яку маніакально мріє збудувати п. Путін. Відтак, засланим в Україну з Росії провокаторам і «п’ятій колоні» Москви в ній було наказано влаштувати заколоти на південному сході України.

Заколот на півострові
Однак наразі той план удався Кремлю «лише» там, де дислоковано російський Чорноморський флот (ЧФ). 27 лютого в столиці АРК Сімферополі відбувся мітинґ із гаслами приєднання до Росії, учасники якого ввірвалися до будівлі парламенту й уряду АРК, а вранці наступного дня навколо неї вже стояли озброєні кулеметами російські спецпризначенці без розпізнавальних знаків на одностроях, котрі прибули з бази ЧФ у Севастополі.
Того ж 28 лютого вони й озброєні ними цивільні, серед яких — безліч прибулих із РФ кубанських «козаків», захопили ще й сімферопольський аеропорт, а впродовж наступних днів оточили розташовані в Криму військові частини українських армії, Військово-морських сил і прикордонників та управління Служби безпеки. Відтоді загарбники, лави яких повсякчас поповнюють перекинуті з Росії нові тисячі вояків, щодня штурмують ці військові частини, примушуючи їх особовий склад порушити присягу на вірність українському народові й прийняти іншу — самопроголошеному в Севастополі уряду АРК.
Таким чином президент Путін намагається продемонструвати світові, що українські військовослужбовці, як і він, нібито не визнають нової влади у своїй країні та переходять на бік сепаратистів. А отже, між населенням її реґіонів уже розпочалася громадянська війна, яку «змушені» припинити російські війська. Їх Володимир Путін уже підняв за тривогою для буцімто навчань, але — винятково в західних військових округах РФ — на її кордонах з Україною.
Однак і після того, як 3 березня ці маневри офіційно завершилися, війська до казарм не повернули. Тож вони не лише загрожують ударом по східних теренах України, а й повсякчас поповнюють військовий контингент у Криму, порушуючи цим угоду між Києвом і Москвою про базування на півострові ЧФ. Причому російські спецпризначенці й кубанські «козаки» змушують українських військовослужбовців присягнути на вірність АРК навіть після того, як того ж 28 лютого кримський парламент проголосував у захопленій чужоземними вояками будівлі за проведення на півострові референдуму про перехід до складу РФ. Ба більше, не дочекавшись цього референдуму, уже проголосив автономію частиною Росії.

Дозвіл на аґресію отримано
Таким чином, присяга військ на вірність автономії потрібна загарбникам лише для імітації початку громадянської війни в Україні. Та хоч переважна більшість українських військовиків у Криму мужньо стримує штурми загарбників і відмовляється зрадити Україну, президент РФ, вочевидь, не сумніваючись у переході на його бік цих здебільшого російськомовних громадян України, звернувся 1 березня до верхньої палати російського парламенту — Ради Федерації — по дозвіл про використання російських Збройних сил на території України. А оскільки в авторитарній РФ йому зазвичай мало в чому суперечать, Рада Федерації дозволила розпочати інтервенцію в Україну.
Наразі вони обмежилися «лише» Кримом, причому Путін заявив, що його вояки, котрі блокують і штурмують на півострові українських військовиків, — нібито не прийшли з Росії, а є місцево ю«самообороною». Причому заявив таке, попри те що навіть російська «Новая газета» опублікувала фотографію бронетранспортера, який блокує українську військову частину в Криму, поряд зі світлиною такої ж бойової машини, котра брала участь у параді в Москві, тож читачі мали змогу переконатися, що коди на номерних знаках у цієї техніки — однакові.
Чому ж Володимир Путін відмовляється визнати, що АРК контролюється не місцевою «самообороною», а російською армією? Мабуть, тому що все ще очікує початку громадянської війни, навіть після того як спроби розв’язати її в Харкові, Донецьку, Луганську, Одесі, Миколаєві, Херсоні й інших містах південного сходу України зазнають невдачі.

США готові відповісти військовими
8 березня голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Мартін Демпсі заявив, що уже розмовляв з військовиками — колегами з Росії – і послав чіткий сигнал Україні та членам НАТО: США готові «відповісти військовими в разі необхідності». А 10 березня в північно-західній акваторії Чорного моря, тобто біля Одеси й Криму, стартували спільні американсько-болгарсько-румунські військово-морські навчання за участю ракетного есмінця США Truxtun, капітан якого Ендрю Бін повідомив журналістам, що йому «наказано гарантувати мир і стабільність у Чорному морі». США також почали перекидати до сусідньої з Україною Польщі літаки-винищувачі F-16 і американських солдатів.
Розпочали свої навчання й Збройні сили України. Як пояснив Ігор Тенюх, виконувач обов’язків міністра оборони, вони наразі демонструють новому керівництву України свої можливості, оскільки за час президентства Януковича були фактично розвалені. А от бойового духу їх особовому складу й військовозобов’язаним, котрі самі зголошуються до військових комісаріатів, не бракує!
Але нова українська влада, вочевидь, вважає, що самим бойовим духом аґресію Росії не зупиниш, тож поки що поводиться доволі стримано. Здебільшого вона апелює до гарантів своєї безпеки, які зобов’язалися боронити суверенітет і територіальну цілісність України взамін за зречення нею ядерної зброї. А тим часом Олександр Турчинов, виконувач обов’язків президента України, методично зупиняє своїми указами всі рішення, які приймає, всупереч українському законодавству, Верховна Рада АРК.

Три варіанти розвитку
Військове ж керівництво України, як повідомив після розмови зі заступником її міністра оборони Петром Мехедом Дмитро Тимчук, керівник Центру військово-політичних досліджень, розглядає три варіанти подальшого розвитку ситуації й, відповідно, реагування на неї збройних сил:
* Мирний переговорний процес. Цей варіант найбільше вітається українською стороною, і справа – лише за бажанням і прагненням до мирного діалогу військово-політичного керівництва РФ.
* Ескалація конфлікту в АРК унаслідок дій із боку супротивника. У цій ситуації Збройні сили України переходять у стан повної бойової готовності, розгортають сили і засоби та перекривають напрямки виходу супротивника на материкову частину України.
* Збройна аґресія з боку супротивника зі спробою російських військ вийти на материкову частину України. У цьому випадку Збройні сили України готові дати відсіч агресору з паралельним широким задіюванням міжнародних інструментів та звертанням по підтримку до ЄС і НАТО.
Окрім того, додає п. Тимчук, «позиція військового керівництва щодо наших військ у Криму полягає в тому, щоби будь-що протриматися до референдуму в АРК, який заплановано нинішньою нелегітимною владою АРК» на 16 березня.
Керівник Центру військово-політичних досліджень конкретизував: «Ця позиція базується на тих міркуваннях, що російські війська не перейдуть до збройного протистояння до референдуму. Оскільки в іншому разі втрачається сам сенс його проведення. Водночас, будь-яка спроба наших військ чинити опір зі застосуванням зброї або будь-яка спроба Києва провести військову операцію в Криму буде негайно використана для «захисту» Криму Росією від «бандерівських військ». І тоді Крим однозначно – не наш.
На думку української сторони, після проведення нелегітимного референдуму РФ не зможе й надалі підтримувати теперішню ситуацію в АРК. Тоді як Україна зможе апелювати до міжнародного співтовариства, вказуючи на нелегітимність референдуму в Криму. Тобто, тепер головне — щоб українські військові стояли до 16 березня».

Ігор Голод

До слова
Організацією та фінансуванням загонів так званих російських тітушок на Донбасі займається Олександр Янукович, син поваленого президента України. Про це заявив Микола Томенко, народний депутат України. За його словами, він дізнався про це від підприємців Донецької та Луганської областей. «Отже , якщо ця інформація не суперечить дійсності, то шкода, що концепція війни проти України зараз підтримується не тільки росіянами, а й деякими громадянами України, зокрема «сім’єю» Януковича», — сумує депутат.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply