Новини для українців всього свту

Sunday, May. 9, 2021

«Гуманітарка» для терористів

Автор:

|

Серпень 28, 2014

|

Рубрика:

«Гуманітарка» для терористів

Гуманітарний конвой

Українські прикордонники 21 серпня ц. р. почали перевіряти перші автомобілі «КамАЗ» із гуманітарною допомогою від Російської Федерації (РФ), призначені для сходу України. Та 22-го їх оточили й заблокували автоматники в російському пункті пропуску «Донецьк». Після цього неоглянуті вантажівки через пропускний пункт Ізваріне, який перебуває під контролем терористів, рушили українською територією у бік Луганська. «Рух вони розпочали о 11.20 без супроводу представників Міжнародного комітету Червоного хреста (МКЧХ), ігноруючи досягнуті домовленості щодо оформлення вантажу», — повідомили українські прикордонники.

Новинна агенція Anna News оприлюднила відеозапис, на якому колона вантажівок із гуманітарною допомогою з РФ спочатку їхала в одному напрямку, а потім – змінила його. Загалом в Україну прорвалося 227 автомобілів «КамАЗ».
А позбувшись «гуманітарного вантажу», росіяни почали грабувати українські підприємства. За словами Андрія Лисенка, спікера інформаційного центру Ради з національної безпеки й оборони України, у свої автомобілі вони завантажили обладнання виробничого об’єднання «Топаз», на якому, нагадаємо, виробляють найсучасніші ексклюзивні радіолокаційні станції типу «Кольчуга». Також непрохані гості викрали обладнання з Луганського заводу, де виготовляються набої для стрілецької зброї, і пограбували завод концерну «Мотор-січ». Під час Другої світової війни так чинили спочатку нацисти, а потім — радянські війська. Що ж, недаремно в народі біснуватих росіян тепер називають рашистами.
На виїзді ж із території України російський «гуманітарний конвой» прикривався заручниками із числа цивільного населення. Про це поінформувала Ірина Веригіна, виконувач обов’язків голови Луганської обласної державної адміністрації. «Українська армія проводила свою операцію, але росіяни прикривалися мирними жителями, тому було неможливо щось зробити. Операція, звичайно, велася, але все це було точково й спрямоване було на те, щоби не загинули мирні жителі», — зазначила вона.
Валентин Наливайченко, голова Служби безпеки України, назвав переміщення російського гуманітарного вантажу територією України прямим вторгненням РФ. «Під цинічним прикриттям Червоного Хреста до нас прорвалися військові автомобілі, — сказав він. – Ми стали свідками чітко спланованої та небезпечної, ризикованої провокації проти України з нахабним використанням поважного МКЧХ — провокації з так званим гуманітарним конвоєм». Також чиновник уточнив, що російська «гуманітарка» призначалася не жителям Донбасу, а терористам.
Донецькі бойовики відмовилися приймати і передавати населенню, що голодує на захоплених ними територіях, й українську гуманітарну допомогу. Про це йдеться в заяві Бориса Литвинова, лідера терористів із «Донецької народної республіки». Сепаратисти запевняють, що, «не зважаючи на гуманітарну катастрофу, яка постійно розростається, не приймуть так звану гуманітарну допомогу з рук фашистських карателів, навіть якщо ця допомога буде цинічно завуальована під місію МКЧХ». Нагадаємо, Україна відправила на Донбас велику колону справжньої гуманітарної допомоги, яку вже передала Червоному Хресту. МКЧХ намагається доставити її та розподілити між жителями Донеччини.
Реакція світу на «гуманітарку» РФ не забарилася. Сполучені Штати заявили, що будь-який рух російського гуманітарного конвою українською територією без дозволу Києва є неприйнятний. «Зараз ми збираємо факти», — заявив Вільям Стівенс, прес-секретар посольства США в Москві.
Андерс Фоґ Расмуссен, Генеральний секретар НАТО, вважає, що Росія використала конвой із нібито гуманітарною допомогою для сходу України як «відволікаючий маневр». Високопосадовець переконаний, що «підхід із конвоєм мав на меті, як мінімум, відвернути увагу». «Не можна відкидати того, що так звані гуманітарні операції є прикриттям для військового втручання», — конкретизував п. Расмуссен. За його словами, Захід має підстави застосувати подальші економічні санкції проти РФ. Генсек НАТО також повідомив, що додаткові сили Альянсу залишаться в Східній Європі «на так довго, як буде потрібно, а в майбутньому присутність НАТО на Сході буде більш зримою».
Тим часом, Рада безпеки Організації Об’єднаних Націй на прохання делегації Литви провела закриті консультації щодо ситуації на сході України. Марк Лаялл Ґрант, постійний представник Великої Британії, що головувала в організації в червні ц.р., по закінченні консультацій розповів журналістам, що помічник Генерального секретаря висловив заклопотаність ескалацією ситуації в Україні й одностороннім рішенням Росії спрямувати автоколону через український кордон.
Та Росія все ніяк не вгомониться. Тепер Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ, заявив, що російська сторона вже поінформувала Україну про намір підготувати черговий гуманітарний конвой. «Ми скерували вчора офіційну ноту до Міністерства закордонних справ України з інформуванням про наш намір підготувати черговий конвой з гуманітарними вантажами», — сказав він, зазначивши, що Росія сподівається спорядити другий конвой у тих же параметрах і за тим же маршрутом, а домовитися про це потрібно ще цього тижня. Що ж іще північний сусід хоче вкрасти в українців? І чи варто взагалі вести перемовини про пропуск в Україну ще однієї колони «троянських коней»?

Євген Клен

P.S. Коли верстався номер, Андрій Лисенко повідомив, що українські прикордонники не мають доказів вивезення білими “КамАзами” обладнання з українських закодів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply