Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Головний рабин Криму втік до Києва

Автор:

|

Березень 27, 2014

|

Рубрика:

Головний рабин Криму втік до Києва

Головний реформістський рабин Криму Михайло Капустін був змушений утікати зі Сімферополя до Києва через прояви антисемітських настроїв, які різко посилилися на території півострова після його анексії Російською Федерацією. «Наше місто Сімферополь окуповане російськими військами. Допоможіть нам, урятуйте нашу країну, урятуйте Україну! Просіть допомоги у свого уряду, перед Росією ми почуваємося безпорадними!» — написав рабин.

Про небезпеку, що загрожує євреям у зв’язку з російською інтервенцією в Крим, Михайло Капустін, котрий працював у Сімферополі з 2007 року, розповів, зокрема, в інтерв’ю газеті «Юдіше Альгемайне», яка видається в Німеччині. Так, у ніч на 28 лютого, невдовзі після вторгнення до Криму російських військ, вандали розписали стіни реформістської синагоги «Нер-Тамід» у Сімферополі, гаслами російською мовою «Смерть жидам!» Повідомлення про цей інцидент передав у пресу голова Асоціації єврейських організацій і громад Криму Анатолій Гендин. Він також наголосив, що подібна антисемітська акція — перша за часи незалежності України, і відбулася вона вже під час окупації Криму Росією.
Відмовилися від присутності в Криму й посланці організації «Хабад» у Сімферополі Іцхак-Меїр Ліфшиц і його дружина Лея. Зараз, за їхніми словами, вони дистанційно здійснюють керівництво найбільшою громадою Кримського півострова. Рабин Ліфшиц дізнався про заворушення в центрі столиці Криму, повертаючись на півострів зі США. У Москві йому повідомили про те, що летовище Сімферополя заблоковане озброєними людьми. У цій ситуації було ухвалене рішення перевезти сувої Тори, що зберігаються в сімферопольському «Бейт-Хабад», і тимчасово відмовитися від присутності посланців Любавічського ребе на Кримському півострові. Леї Ліфшиц за допомогою друзів у Донбасі вдалося придбати квиток на потяг Сімферополь-Донецьк і врятувати сувої Тори від проросійських шовіністів, які в будь-який момент могли влаштувати погром у «Бейт-Хабад».
Раніше Вадим Рабинович, президент Всеукраїнського єврейського конгресу, заявив, що зараз у жодному з міст України немає ніяких проявів антисемітизму, і висловив думку, що тему антисемітизму взагалі не варто зачіпати й не потрібно спекулювати на ній.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply