Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Херсон — вільний: ЗСУ готуються до битви за Донецьк і Луганськ

Автор:

|

Листопад 16, 2022

|

Рубрика:

Херсон — вільний: ЗСУ готуються до битви за Донецьк і Луганськ
Панорама Херсону

На фронті російсько-української війни ситуація залишається напруженою, але значних проривів там немає. Не сприяє цьому й осіння погода. На думку експертів, жодна зі сторін зараз не в змозі створити чисельну перевагу на якійсь ділянці фронту, необхідну для прориву. А росіяни продовжують пиячити і стріляти один в одного у зоні бойових дій. Про це свідчать перехоплення Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Битва за Донбас
Аналітики з американського Інституту вивчення війни (ISW) виявили, що на Донецькому напрямку російські окупанти мають колосальні втрати. «Російські війська передчасно спрямували недостатню концентрацію мобілізованого особового складу на наступальні атаки під Бахмутом і Вугледаром, витрачаючи запас мобілізованого особового складу на незначні досягнення», — заявили вони.
Своєю чергою, Сергій Рахманін, член комітету Верховної Ради України (ВРУ) з питань національної безпеки, оборони та розвідки, повідомив, що на Донецькому напрямку окупанти дуже повільно відступають на Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. Вони намагаються утримати тимчасово захоплені території, зосереджуючи зусилля на стримуванні дій Сил оборони України.
Головний російський удар на Донеччині, ймовірно, планували на місто Вугледар. Але місто добре укріплене Збройними силами України (ЗСУ) як оборонний центр. Однак морська піхота Тихоокеанського флоту все ж намагалася перейти в наступ на селище Павлівка на південь від Вугледару. Але ця атака швидко захлиснулася. Відтак морські піхотинці звернулися до губернатора Приморського краю з вимогою розслідувати дії своїх начальників і Міністерства оборони Російської Федерації (РФ), які послали їх у «безглуздий наступ», що спричинило дуже значні втрати.
Тактика контрбатарейної боротьби ЗСУ на Донбасі зараз дуже ефективна, через що українських артилеристів складно виявити й знищити. Це визнав назвіть Андрій Баєвський, депутат «парламенту» терористичної організації «Донецька народна республіка». За його словами, саме знищення артилерії залишається на лінії зіткнення пріоритетною метою для російських загарбників.

Битва за Херсон
У Херсонській області російське командування віддало ініціативу ЗСУ, навмисне демонструючи підготовку до евакуації своїх військ із Херсону та з усього плацдарму на правому березі Дніпра. Місто вже покинула окупаційна адміністрація та російська поліція. Проте насправді війська на плацдармі лише зміцнюють свою оборону. ЗСУ ж зайняли вичікувальну позицію.
З одного боку, для РФ група військ на правому березі Дніпра — великий тягар. Її важко постачати, а якщо ЗСУ почне активно штурмувати місто, то потенційно це може обернутися великими втратами, адже відвести війська у разі небезпеки буде складно. З іншого боку, втрата Херсону з політичного погляду стане неабиякою проблемою для Кремля.
Потенційно більша частина тих вояків, тілами яких Путін намагається загатити дорогу на Берислав і Херсон, може стати обмінним матеріалом, але якість цього обмінного фонду в очах Кремля невелика: це не чеченці, не пілоти, не офіцери, не діти генералів і не колаборанти вищого ешелону.
Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України, розповіла, що українські військові звільняють території на південному напрямку й успішно стримують ворожі війська. За її словами, ворог своїми діями намагається дезорієнтувати захисників України. Проте українські розвідники уважно стежать за ситуацією. «Ми фіксуємо ознаки того, що ворог може в перспективі залишати певні території, у них це є в планах. Також є ознаки того, що ворог намагається зміцнитися на тимчасово окупованих територіях», — сказала урядовиця.
9 листопада Сергій Шойгу, міністр оборони РФ, наказав відвести окупаційні війська на лівий берег Херсонщини. З Херсону припинили так звану евакуацію населення через відсутність охочих. 11 листопада в місто увійшли ЗСУ.
Як повідомляв «Міст», росіяни заманюють ЗСУ в Херсон.

Накопичення сил
«У плані співвідношення сил обидві сторони зараз прагнуть нарощувати сили, — вважає Давид Гендельман, ізраїльський військовий експерт. — На фронті опинилася ще мала частина російських мобілізованих — до 50 тис. І ще приблизно стільки ж є у других ешелонах, та основна маса на фронт ще не прибула. ЗСУ зі свого боку створюють нові з’єднання, які після комплектування та навчання можна буде кинути у бій, а також маневрують резервами».
«Логічно припустити, що вимушена стратегічна павза до кінця осені буде дуже корисна обом сторонам, — вважає Михайло Забродський, перший заступник голови комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки. — Звісно, тією мірою, наскільки можна говорити про користь війни взагалі. Використання двох-трьох зимових місяців для поповнення, формування та підготовки військ до подальших дій також цілком логічне».
А військовий експерт Олег Жданов розповів, що втрати на фронті ЗСУ набагато менші, ніж у російських окупантів і пояснив, із чим це пов’язано. Він запевнив, що Генеральний штаб ЗСУ не приховує наші втрати, але й не афішує їх. «Зараз ми починаємо користуватися дистанційними вогневими засобами. Росіяни наповнюють свої підрозділи мобілізованими і за їхній рахунок компенсують свої втрати. Також у нас є можливість на глибину до 70 км «випалювати» всі їхні резерви. Як тільки ми отримуємо від розвідки інформацію, туди летять високоточні боєприпаси артилерії на 75 км, HIMARS, «Ураган» або «Смерч», — наголосив він.
Фахівець звернув увагу, що окупанти зазнають значних втрат не лише у живій силі, але й у техніці. «Це все тому, що росіяни збільшили щільність військ. Чим більша щільність, тим більші втрати. Ми ж не йдемо у лобові атаки і не зазнаємо втрат. Натомість бережемо людей і ведемо оборонні бої. Для того, щоб наступати, у нас є мало чисельні, спеціально навчені групи. Тому наші втрати у рази менші», — запевнив він.
Однак варто пам’ятати, що зменшення кількісного потенціалу ворога вартує втрат життів українських воїнів, а також витрат зброї та часу. І хоча співвідношення жертв війни наближається до катастрофічного для РФ 10:1, це все одно життя та здоров’я українців. Різке збільшення офіційної статистики знищення техніки та живої сили ворога пов’язане саме з цим. Кількість розбитих танків, бронемашин, артилерійських систем щодня перевищує озброєння цілої батальйонної групи.

Радянська практика
Росіяни зараз застосовують відому ще з часів Другої світової війни практику використання загороджувальних загонів для розстрілу дезертирів. У Міністерстві оборони Великої Британії вважають, що це свідчить про низку якість російської армії. «Блокувальні підрозділи» погрожують розстрілювати власних солдатів, які відступають, з метою примусити їх до наступу. Такі методи використовували російські війська в попередніх конфліктах. «Російські генерали, ймовірно, хочуть, щоб командири застосовували зброю проти дезертирів, адже прагнуть утримувати оборонні позиції аж до смерті своїх солдатів» — стверджує британська розвідка.
Ще одне радянське «надбання» — звільнення серед вищого російського військового керівництва. Кремль звинувачує своїх командувачів у нездатності досягти поставлених ним цілей на полі бою. Та це ніщо інше, ніж спроба зняти цю провину з політичного керівництва РФ в очах внутрішньої авдиторії.
Виконувачем обов’язки групи російських військ «Центр» призначили генерал-майора Олександра Лінькова. Ним замінили знятого з посади генерал-полковника Олександра Лапіна, якого різко критикували Рамзан Кадиров, маріонетка Кремля в Чечні, й Євген Пригожин, власник приватної військової компанії «Ваґнер».
До цього замінили командувачів Східним, Південним і Західним військовими округами.
Згадали в Кремлі й про радянську зброю. Через проблеми з артилерією на війну до України відправляють старі гаубиці Д-1, які випускали з 1943-го по 1949 рік. Найновішій із них — 73 роки. Про це розповів Олександр Коваленко, військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив». За його інформацією, загалом було випущено трохи більше 2,8 тис. гаубиць Д-1, але в РФ на зберіганні їх залишалося близько 700. «Причому не всі вони можуть бути приведеними в боєздатність, а тому фактична чисельність ресурсу менша», — пояснив експерт.

Євген Клен

Гоп-ля
Українські військові підбили на Херсонщині ворожий танк, який окупанти намагалися додатково захистити… каналізаційними люками. Про це повідомило командування Десантно-штурмових військ ЗСУ. «Але це їм не допомогло врятуватися — фінал був усе одно прикрим для росіян. Так і далі буде з кожним загарбником», — пообіцяли захисники України.

About Author

Meest-Online