Новини для українців всього свту

Tuesday, Sep. 28, 2021

Генерал-губернатор Жулі Паєтт відвідала Україну

Автор:

|

Січень 25, 2018

|

Рубрика:

Генерал-губернатор Жулі Паєтт відвідала Україну

Жулі Паєтт на летовищі

Жулі Паєтт, генерал-губернатор Канади, разом із генералом Джонатаном Венсом, очільником штабу оборони країни, 18 січня прибула до Львова. Її зустріч із Петром Порошенком відбулася у львівському палаці Потоцьких. «Надзвичайно радий вітати генерал-губернатора Канади пані Жулі Паєтт і канадську делегацію з візитом в Україні», — написав Президент України у Twitter, розмістивши там світлину зустрічі.
Про приліт до Львова розповіла і сама п. Паєтт. У своєму повідомленні у Twitter вони зазначила, що її тепло зустріли в Україні. «Прилетіла до Львова з Канади. Теплий прийом українськими чиновниками», — підписала гостя фотографію, де її зустрічають хлібом-сіллю жінки в національних костюмах.
Жулі Паєтт подарувала п. Порошенку фотографію України, яку вона зробила з космосу. «Якось я запитав пані генерал-губернатора, чи вона колись була в Україні. Отримав дуже цікаву відповідь, що це перший її візит на українську землю. «Але, пане Президент, — сказала вона, — хочу вам подарувати фото України, яке я зробила з космосу», — розповів глава Української держави і додав, що це просто «фантастичне фото».

Україна з космосу

Петро Порошенко також заявив, що після режиму вільної торгівлі між Україною та Канадою, який набув чинності 1 серпня 2017 року, двосторонній товарообіг зріс на 60 %. «Минулого року в наших відносинах із Канадою було багато досягнень. Зокрема, режим вільної торгівлі, який значно прискорив та створив кращі умови для розвитку торгівлі та інвестицій», — зазначив він.
Президент додав, що вдалося отримати результат майже одразу. «Це яскраве свідчення пожвавлення ситуації в українській економіці. І це показує, що угода вільної торгівлі — саме те, чого чекали бізнес України та бізнес Канади», — наголосив він.

Петро Порошенко зустрічає Жулі Паєтт у перед Палацом Потоцький у Львові

Петро Порошенко також зазначив, що рішення Канади й Сполучених Штатів Америки щодо дозволу на постачання зброї в Україну відкриває нові можливості посилення оборонного потенціалу української армії. «Дуже дякую за включення України у список країн, яким дозволяється постачати оборонну зброю. У координації з відповідним рішенням американського президента Дональда Трампа це відкриває нам нові можливості для покращення оборонного потенціалу нашої армії», — зазначив він.
У відповідь п. Паєтт зазначила, що співпраця між Канадою й Україною у сфері безпеки Й оборони є важливою та корисною для обох сторін, оскільки канадські військові багато чому навчаються в українських колег. «Канадська місія UNIFIER співпрацює зі Збройними силами України (ЗСУ) і надає допомогу у тактичному навчанні і розбудові спроможності. Ми вдячні за ці відносини, тому що вони надзвичайно важливі для обох сторін. Ми дуже багато навчаємося у українських ЗСУ», — сказала вона і додала, що для очолюваної нею канадської делегації «велика честь і приємність» ще раз підкреслити цю дружбу. «З нетерпінням чекаю нагоди на власні очі побачити співпрацю між нашими збройними силами. Сподіваюся на подальшу співпрацю впродовж багатьох років», — пообіцяла генерал-губернатор Канади.
Висока гостя запевнила, що Канада послідовно підтримує суверенітет і територіальну цілісність України і в рік головування у G7 залишатиметься близьким союзником Києва у досягненні цієї мети. «Я тут, щоб ще раз підкреслити канадську відданість і підтримку вашій суверенності, безпеці та територіальній цілісності. Наша країна залишиться дуже близьким союзником України, включаючи цей рік, упродовж якого ми будемо головувати у «Великій сімці». Ми продовжуватимемо співпрацювати з українцями, щоб досягти цієї мети», — заявила п. Паєтт.
Вона зазначила, що Канада надаватиме допомогу Україні у проведенні інституційних реформ і досягненні економічного зростання. Крім цього, Канада надаватиме гуманітарну допомогу людям, постраждалим від конфлікту на сході Україні. «Ми будемо допомагати вирішувати конфлікти, боротися з корупцією та підтримувати права людини для всіх українців», — пообіцяла Жулі Паєтт.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply