Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

Фотовиставка, присвячена 90-річчю СУМ

Автор:

|

Листопад 26, 2015

|

Рубрика:

Фотовиставка, присвячена 90-річчю СУМ
На відкритті виставки

На відкритті виставки

21 листопада у Львівській міській раді відбулося виставки «90 років на службі Богу й Україні», присвячену історії Спілки української молоді (СУМ). Експозиція, присвячена 90-літтю з часу заснування спілки, охоплює період із 1925 року дотепер. Також із нагоди відкриття фотовиставки та святкування 90-ї річниці організації, на Ратуші розташували великий інформаційний банер про відзначення 90-річчя СУМ.
Спілка української молоді зародилася 1925 року у Києві як підпільна організація, але 1929-го була викрита спецслужбами радянського режиму. Її членів заарештували та засудили, зокрема 1930 року на Харківському процесі СВУ-СУМ. Більшість засуджених із концтаборів не повернулися. Так, наприклад, Миколу Павлушкова в числі 1111 інших в’язнів розстріляли за наказом начальника соловецького концтабору.
Після Другої світової війни, діяльність СУМ була відновлена на чужині за ініціативи української молоді. Відтак спілка поширилася в багатьох країнах, де є українська діаспора. Відродження СУМ в Україні розпочалося наприкінці 1980-х рр., коли піднялася нова хвиля боротьби за незалежність. Влітку 1989-го організаційно оформилися перші осередки, які пізніше поширилися по усій Україні. 19 серпня 1989 року, в підніжжі гори Маківка, що відома стрілецькою звитягою, молодь Львівщини проголосила створення Спілки незалежної української молоді.
Нагадаємо, що 12 лютого ц. р. Верховна Рада України прийняла постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв 2015-го. Серед переліку відомих подій в Україні, які цього року відзначають на державному рівні, є й 90 років із дня заснування СУМ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply