Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Фермер знищив історичну пам’ятку XVIII ст.

Автор:

|

Листопад 26, 2015

|

Рубрика:

Фермер знищив історичну пам’ятку XVIII ст.

Українська оборонна лінія

У Харківській області фермер бульдозером понівечив вал земляної фортеці Української оборонної лінії, зведеної у XVIII ст. Про знищення пам’ятки архітектури обласного значення повідомив Мелихівський сільський голова.
Частина українського валу проходить уздовж полів, орендованих одним із фермерів району. Нещодавно бульдозеристи господарства повністю зрівняли зі землею більше 1 км історичного валу і частково розвалили ще майже 7 км лінії. Проти фермера відкрили карне провадження за фактом незаконного знищення культурної спадщини. Максимальна санкція статті за таке передбачає три роки позбавлення волі.
Українська лінія — пам’ятник військово-інженерного мистецтва першої половини XVIII ст. Вона була споруджена у 1731-1742 рр. на південних околицях тодішньої держави, між річками Дніпро та Сіверський Донець, для оборони від ворожих набігів на Україну. Лінія простягнулася на 285 км і складалася з безперервного земляного валу з ровом. Фортеці були пов’язані одна з одною суцільним валом-реданом. Парасковіївська фортеця — сьома з 16 фортець Української лінії.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply