Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

Двох кримських татарок та їхніх дітей забрали зі Сирії

Автор:

|

Січень 03, 2021

|

Рубрика:

Двох кримських татарок та їхніх дітей забрали зі Сирії
Визволені бранки на летовищі в Києві

До України повернулися дві жінки зі сімома дітьми — громадянами України, яких вдалося визволили з табору для біженців у Сирії. Звільнені жінки є кримськими татарками, і повернули їх саме з табору для біженців «Рож», що на північному сході країни, його контролюють опозиційні Сирійські демократичні сили.
Їхнє звільнення стало результатом операції, до якої були причетні представники Служби безпеки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Служби зовнішньої розвідки та Міністерства закордонних справ України.
Володимир Зеленський назвав їхнє звільнення «одним із найскладніших завдань останнього часу». «Двох жінок та сімох їхніх дітей кілька років утримували у жахливих умовах табору. «Для держави це було одним із найскладніших завдань останнього часу — дістати їх звідти. Для цього працювали і наші дипломати, і спецслужби України, і партнерські спецслужби. Це про реальну, а не фейкову спецоперацію», — написав він у Telegram.
За словами президента, спершу на заваді їхнього звільнення стояли інтенсивні бої на території Сирії, потім діяло суттєве обмеження через пандемію. «Відсутність єдиних центрів влади в реґіоні, геополітичні торги, постійні зміни позицій партнерів. Все це ускладнювало роботу», — додав він. Глава держави також наголосив, що Україна завжди повертатиме додому всіх своїх громадян, «якими б вони не були і де б не потрапили в біду».
Повернутих українок перевіряли на ймовірну причетність до терористичної діяльності — такого зв’язку не встановили. Вони опинилися на території Іраку та Сирії приблизно у 2014-2015 рр. за різних обставин — поїхали або разом із чоловіками, або на роботу. Там вони в певний момент опинилися на територіях, підконтрольних терористичній організації «Ісламська держава» (ІД).
Спецоперація з повернення українок і дітей тривала два роки. Йдеться лише про перший етап операції, в майбутньому в Україну мають повернути й інших громадян. Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу, заявив, що в таборах для біженців у Сирії перебувають 75 громадян України — 21 жінка та 54 дитини.
Проблема повернення людей із таборів для біженців у Сирії полягає в тому, що таких людей перевіряють на причетність до тероризму. Після розгрому ІД у Сирії 2019-го сотні європейців, котрі до того вступили до лав терористів, опинилися у таборах на півночі Сирії, якими керують курди. Більшість із них — жінки з дітьми, які народилися від терористів.
Уряди європейських країн підозрюють таких жінок у зв’язках із ІД або тероризмі, а тому неохоче репатріюють їх на батьківщину. У деяких випадках їх навіть позбавляють громадянства, як це сталося у випадку з британкою Шамімою Беґам. Утім правозахисні організації закликають країни Європи повернути своїх громадян. Вони стверджують, що якраз тривале перебування жінок із дітьми в таборах загрожує їхній радикалізації та погіршує їхнє здоров’я.
Як повідомляв «Міст», США і Велика Британія звинуватили Росію та режим Асада в атаках на лікарні в Сирії.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply