Новини для українців всього свту

Monday, May. 23, 2022

Досить годувати окупантів!

Автор:

|

Вересень 17, 2015

|

Рубрика:

Досить годувати окупантів!
Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров

Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров

Меджліс кримськотатарського народу та низка інших організацій ухвалили рішення про блокування адміністративного кордону з окупованою територією Автономної Республіки Крим (АРК). Про це повідомили Рефат Чубаров, лідер кримськотатарського народу, та Мустафа Джемілєв, уповноважений Президента України у справах кримських татар.
«Із початку 2015 року з України до Криму поставили товарів на 475 млн USD. Загалом, під час окупації, доставили 5777 т вантажів. Водночас, ми щодня маємо приклади тиску на кримських татар. Є політв’язні. І в той же час український бізнес торгує на крові. Вважаємо це неприйнятним ні для держави Україна, ні для бізнесу. Держава не знайшла способу захистити громадян у Криму й одночасно посилює окупантів. Ці товари споживають, зокрема, військові гарнізони», — заявив п. Чубаров.
Він не зміг назвати конкретну дату початку блокування, однак, за його словами, «тижня за півтора ми всі маємо бути на кордоні, якщо ця ситуація не вирішиться іншим шляхом». «Ми готові до блокади. Ми спроможні самі закрити дороги, але хочемо, щоб це була загальноукраїнська акція. Ми плануємо блокування на початку 20-х чисел вересня, точну дату ще оголосять», — зазначив він.
Крім того, за словами голови Меджлісу, є пропозиції уряду для полегшення умов, в яких проживатимуть громадяни в Криму, після початку блокади. «Зокрема, йдеться про хаби та торгові центри на Херсонщині. Ми не беремо це на себе, щоб уникнути обвинувачень у комерційних інтересах», — наголосив п. Чубаров.
Мустафа Джемілєв додав, що окупантам виставлять конкретні умови щодо зняття блокади. Вже є перелік питань, які будуть заявлені як вимоги учасників акції. Перший пункт — це звільнення українських політв’язнів, далі — усунення перешкод для роботи українських і кримськотатарських медіа на півострові, допуск до Криму іноземних журналістів і спостерігачів за дотриманням прав людини, припинення будь-якого переслідування кримських татар та інших громадян України в Криму, зняття заборони на в’їзд до Криму Мустафи Джемілєва, Рефата Чубарова, Ісмета Юкселя та Синавера Кадирова. Рішення Меджлісу про блокування АРК підтримав Андрій Путілов, голова Херсонської обласної державної адміністрації.
Анонс блокади не на жарт перелякав окупантів. Григорій Іоффе, голова «Громадської плати Криму», навіть погрожував лідерам кримських татар карними справами. За його словами, Рефат Чубаров, Мустафа Джемілєв і віце-президент Всесвітнього конґресу кримських татар Ленур Іслямов «зазіхають на територіальну цілісність Росії». «А для цього є певні статті карного кодексу», — заявив п. Іоффе.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply