Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Дочекалися дощів — підтопило Ялту та Керч

Автор:

|

Липень 04, 2021

|

Рубрика:

Дочекалися дощів — підтопило Ялту та Керч
В Ялті води вже не бракує

У тимчасово окупованій Російською Федерацією (РФ) Автономній Республіці Крим (АРК) через потужні зливи затопило кілька міст. Зокрема, біля Ялти вийшла з берегів річка Водоспадна. Підтоплення загрожує господарській зоні, через що місто може залишитися без світла. Підтопило також і Керч. «Затоплені всі переходи, підтопило багатоквартирні будинки на Кірова, вийшла з берегів Водоспадна. Найстрашніше, що підтоплює господарську зону «Крименерго». Якщо її зараз затопить, ми залишимося без світла», — повідомила Яніна Павленко, глава окупаційної адміністрації міста.
За її словами, лікарні й інші соціальні об’єкти ще не підтопило. У місті організували мобільні бригади для ліквідації наслідків негоди. «Ми будемо створювати споруди, щоб відводити воду від багатоквартирних будинків. Вже є точкові випадки підтоплення підвалів у них. Головне, звісно, «Крименерго» — господарська частина, де розташовані всі основні життєзабезпечуючі джерела», — поінформувала «мер» Ялти.
Циклон над півостровом став причиною сильних дощів і посилення північно-західного вітру. Найсерйозніші наслідки негоди зафіксували на сході півострова, зокрема, в Керчі. Окупаційна влада оголосила режим надзвичайну ситуацію реґіонального масштабу.
Крім цього, в районі Ялти зійшли селеві потоки. В реґіоні підтопленими залишаються понад сотня будинків. «Зійшли селеві потоки в Блакитній затоці, Ореанді, Лівадії-2, на вул. Курчатова, Бахчисарайському шосе, трасі Гончарне-Ялта, Гурзуф, смт Кореїз. Підтопило 101 будинок, воду відпомпували з 43, — повідомила Яніна Павленко.
Глава окупаційної адміністрації додала, що через негоду травмовані 18 осіб, з них двох доправили в шпиталь. Також є загиблий і одна жінка пропала безвісти. Знеструмленими залишаються 7 211 абонентів. Від газопостачання відімкнули 235 абонентів. З підтоплених будинків евакуювали 608 осіб. За словами Павленко, подачу води в усьому міському окрузі припинили. Жителям воду підвозять.
Яніна Павленко радіє, що після рясних дощів рівень води в місцевому водосховищі підвищився до позначки, якої вистачить більш, ніж на рік. «Завдяки складним погодним умовам нам вдалося накопичити 24,5 млн куб. м води за потреби річної всієї Великої Ялти в 21 млн», — зазначила вона.
Через повінь в Ялті також затопило місцевий крокоділяріум, частину тварин евакуювати не вдалося.. Рептилії, які вирвалися на волю, плавають у воді всередині приміщення. «Вода з Ялти йде, але проблеми на цьому не закінчуються. У місцевому крокоділяріумі розмило всі перепони і майже 70 рептилій знайшли бажану свободу», — йдеться в повідомленні окупантів. Портал «Крим.Реалії» повідомляє, що 90 % тварин встигли евакуювати до Алушти, проте частину довелося залишити на місці.
За словами Віктора Жиленка, директора Ялтинського крокоділяріуму, залишилися ті тварини, які можуть існувати в холодній воді. «Затопило до самої стелі. У будівлю не можемо потрапити. Згори залишився невеликий прошарок повітря, сподіваємося, що все нормально. Загиблих тварин немає», — запевнив він. На сторінці Ялтинського крокоділяріуму повідомили, що ситуація стабілізується.
Свою чергою, Олексій Данилов, секретар Ради національної безпеки й оборони (РНБО) України, розповів, що відомство спробує запобігти удару по країні від зміни клімату на планеті, а також прокоментував паводки в окупованій АРК. «Найцікавіше питання, чи може РНБО впливати на погоду. На жаль, ні. Нам дуже хотілося б впливати на все, але у нас є свої повноваження і ми обмежені законом і Конституцією України. На погоду і на клімат впливати не можемо, — наголосив він. — Володимир Олександрович (Зеленський. — Ред.) запропонував, щоб за три роки в Україні з’явився мільярд нових рослин, щоб ми збільшували свої ліси. Це запорука того, щоб найближчим часом ми не опинитися в тій ситуації, в якій опиняється дуже багато країн.
І посуха, яка суне на весь світ, дуже великий виклик для нашої країни. Ми розробляємо кроки, які запропонуємо на засіданні РНБО, щоб, принаймні, відтермінувати це в нашій державі».
При цьому п. Данилов згадав ситуацію з окупованим півостровом, який потерпає від злив і паводків, хоча загалом на там бракує питної води. «Кримський півострів дуже багато часу просив води, і там тепер стільки води, що вони навіть не знають, що з нею робити. Господь Бог занадто багато їм дав води відразу», — сказав чиновник.
Як повідомляв «Міст», раніше на Прикарпатті підтопило понад двісті будинків.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply