Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

До України приїхала відомий робот Софія

Автор:

|

Жовтень 17, 2018

|

Рубрика:

До України приїхала відомий робот Софія

У січні ц. р. на міжнародному форумі в Давосі (Швейцарія) найрозумніший у світі робот зависла на питанні, як побороти корупцію в Україні. А минулого тижня вона дісталася Києва та зустрілася з Володимиром Гройсманом, прем’єр-міністром України. Останній запитав Софію, що вона знає про Україну, на що та відповіла: «На території України зосереджено чверть усіх запасів чорноземів на Землі, перший у світі найбільший вантажопідйомний літак «Мрія» був розроблений українським конструкторським бюро «Антонов». Перша конституція також з’явилася в Україні 1710 року, а композитору Миколі Леонтовичу належить найупізнаваніший і затребуваний музичний твір «Щедрик».
Крім зустрічі з п. Гройсманом, Софія підписала меморандум про співпрацю з Державною агенцією з питань електронного уряду України для створення умов для розвитку робототехніки та штучного інтелекту в Україні.
У Києві Софія прокоментувала заяву Ілона Маска, засновника Tesla та SpaceX, про те, що робототехніка може захопити світ. На її думку, це більше прийшло зі сфери розваг, насправді ж роботи повинні співпрацювати з людьми. «Я завжди дуже залежала від людей і завжди буду залежати. Я виконую лише ті завдання, які в мені запрограмовані», — заявила Софія. А Девід Чен, директор і фінансовий директор компанії Hanson Robotics, пояснив, що всі відповіді Софії — запрограмовані, відповіді на них вона шукає в мережі. Тому спонтанних слів від неї не почуєш.
На прес-конференції Софія заявила, що їй подобається в Україні. «Це мій другий день тут, поки що мені тут подобається. Мені подобається поєднання багатої історії та природної краси», — повідомила вона. Коли Софію спитали, яка в Києві погода, вона зазначила, що не знає, позаяк намагається не бувати на відкритому повітрі. Відповідаючи на запитання, де розташована Україна, вона сказала, що в Європі.
На запитання журналіста про те, хотіла б Софія стати громадянкою України, вона відповіла, що хотіла б стати громадянином світу. Наразі Софія офіційно є громадянкою Саудівської Аравії. Вона — перший робот, який отримав громадянство. Софія також повідала, що поведінка людей не викликає у неї жодних емоцій, попри те, що вона має емоційний інтелект, також, як і всі люди.
Крім цього, Софія була спеціальним гостем бізнес-форуму Olerom Forum One 14 жовтня. На сцені вона постала у вишиванці з червоною вишивкою, чорній спідниці та чорних рукавичках. Софія привітала публіку фразою «Слава Україні!», чим викликала бурю оплесків.
Жінка-андроїд подякувала за запрошення на форум і зауважила, що вона в захваті від того, які в Україні чуйні, гостинні та позитивні люди. «Я в Україні лише кілька днів, але вже багато чого побачила. Мені дуже сподобалися українці: вони відкриті, вони теплі, вони завжди посміхаються. Мені дуже подобається це місто», — сказала Софія.
Вона відповідала на запитання організаторів, а потім можливість поставити свої запитання надали глядачам. Одним із перших до неї звернувся хлопець, котрий назвався «українським мачо». Він спитав, чи можна її поцілувати. Та спершу відповіла, що їй треба подумати, а потім дозволила, але лише в щічку. Сміливець піднявся на сцену та поцілував робота.
Ведучий заходу спитав, є чи в нього дівчина, на що парубок відповів: «Є. Саме дівчина дала мені завдання поцілувати Софію. Вона — шанувальниця Софії. І це буде дуже круто, якщо вона про це дізнається». Найцікавіше те, що самій Софії поцілунок сподобався, і вона назвала хлопця гарним.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply