Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

До Києва навідався прем’єр-міністр Словаччини

Автор:

|

Червень 02, 2021

|

Рубрика:

До Києва навідався прем’єр-міністр Словаччини
Володимир Зеленський та Едуард Хегер

Президент України 28 травня зустрівся з Едуардом Хегером, прем’єр-міністром Словаччини, який прибув до України з офіційним візитом. Високий гість наголосив, що Словаччина незмінно підтримує територіальну цілісність України та засуджує анексію Криму». «Наша позиція щодо анексії Криму дуже важлива: це порушення міжнародного законодавства з боку Росії», — зазначив він.
Своєю чергою, Володимир Зеленський розповів співрозмовникові про поточну ситуацію на сході України. «Спасибі від імені українського народу президентці Чапутовій, вам, вашій країні, вашому народу за стійку підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також за незмінну позицію щодо санкцій політики через російську агресію на сході нашої країни і незаконну анексію Криму», — сказав він.
Український лідер також подякував словацькому уряду за нещодавню ратифікацію угоди, що дозволяє відновити повноцінну роботу Міжнародного летовища «Ужгород».
Сторони обмінялися думками щодо шляхів активізації українсько-словацької торгово-економічної та секторальної співпраці. Вони констатували стратегічну роль співпраці в забезпеченні енергетичної безпеки Європи, а також погодилися, що «Північний потік-2» є політичним проєктом, який підриває енергетичну солідарність між країнами Європи.
Також словацький прем’єр поінформував свого українського колегу Дениса Шмигаля, влада Братислава виділила Україні допомогу в розмірі 600 тис. EUR на закупівлю вакцини від коронавірусу. Сторони, зокрема, обговорили протидію пандемії Covid-19. Прем’єр-міністр України подякував Словаччині за надання цієї допомоги, а Едуард Хегер зазначив, що Словаччина активно просуває ініціативу поширення вакцин для сусідніх країн і продовжуватиме робити це й надалі. Також він повідомив, що Словаччина передає київській дитячій лікарні ОХМАТДИТ сертифікат про надання захисних засобів на 195 тис. EUR.
Крім цього, Денис Шмигаль повідомив своєму словацькому колезі, що Україна працює над створенням цифрового національного Covid-сертифікату. «Важливим є забезпечення його сумісності з відповідним сертифікатом у Європейському Союзі (ЄС) і Всесвітній організації охорони здоров’я. Необхідна також наша взаємодія з ЄС щодо створення правової бази впровадження і взаємного визнання цих сертифікатів. Сподіваємося, Словаччина також сприятиме взаємному визнанню цифрових сертифікатів і створенню механізму спрощеного перетину кордонів з країнами ЄС в умовах пандемії», — зазначив глава українського уряду.
Також п. Хегер повідомив, що президентка Словаччини відвідає установчий саміт «Кримської платформи», який відбудеться 23 серпня ц.р. І додав, що влада Словаччини та України працює над декларацією про визнання євроінтеграційних прагнень України. «Словаччина твердо підтримує Україну і європейські прагнення України. Це одне з моїх головних повідомлень у Києві. І ми говоримо про це в Брюсселі», — запевнив він.
Високий гість зазначив, що зараз важливо використовувати всі положення Угоди про асоціацію між ЄС та Україною. «Трансформація і модернізація країни є необхідною умовою для вступу в ЄС і НАТО. Процес реформ в Україні триває, і Словаччина вважає, що він буде стійким та успішним. До речі, зміни не стосуються ЄС і НАТО, їх потрібно ввести, щоб самі українці зробили Україну сильнішою, стійкішою на благо всіх українців», — зауважив він.
Як повідомляв «Міст», словацько-український фільм встановив рекорд у Словаччині.

Валентина Червоножка, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply