Новини для українців всього свту

Wednesday, Nov. 30, 2022

Демарш активістів полку «Азов» у Києві

Автор:

|

Травень 26, 2016

|

Рубрика:

Демарш активістів полку «Азов» у Києві

Полк «Азов»

Активісти громадянського корпусу «Азов» 20 травня ц. р. запалили фаєри біля будівлі Верховної Ради України (ВРУ). О 11:40 спікер мітинґу закликав його учасників підняти вгору фаєри і по команді запалити їх. Однак кілька учасників мітинґу запалили свої фаєри ще до команди спікера й їхній приклад наслідували інші.
Після цього площа Конституції біля будівлі парламенту була оповита білим димом і кілька хвилин була нульова видимість. Станом на полудень все фаєри були погашені, а зіткнень між активістами та правоохоронцями не відбулося.
Однак акція патріотів під вікнами ВРУ не вплинула на роботу в сесійній залі. Депутати лише дивувалися сенсу приходу мітинґувальників, адже питань, які турбують активістів, на порядку денному не було. «Мені здається, що буде готуватися певна політична сила, і знаємо, що такі політичні сили вже готуються, вони будуть працювати на темі Донбасу», — припустив Олександр Бригинець, народний депутат України.
Його колеги з різних фракцій заявили, що у разі появи законопроекту про вибори на Донбасі й амністії терористів у ньому вони й самі протестуватимуть. «Рано чи пізно нам спробують це подати і протиснути вибори на окупованій території. Ми не дозволимо цього в жодному разі», — запевнив Євген Дейдей, представник «Народного фронту». «Ми закличемо весь Київ, коли він рятував Майдан 2013-го, повторити це зараз. Тому що це — шлях до розвалу країни», — заявив Семен Семенченко, депутат від «Самопомочі». Про те ж уже на вулиці казала і Тетяна Перетятько, матір бійця, котрий загинув під Іловайськом. «Ніякої капітуляції! За що тоді загинула моя дитина, скажіть будь-ласка?», — обурювалася вона.
Коментуючи марш активістів «Азова», що пройшов у Києві, Петро Порошенко наголосив, що єдина можливість відновити український суверенітет на Донбасі — це політико-дипломатичне врегулювання. «Не можу не сказати кілька слів про сьогоднішній марш у Києві. Першими з’явилися ці картинки на російському телебаченні — шини, петарди, повідомлення про поранених поліцейських і поранених громадян. Ці картинки поширюються. І навмисно добираються картинки про те, що сьогодні нібито намагаються дестабілізувати ситуацію в державі», — зауважив він.
Президент ще раз назвав умови мінських угод, від яких залежить вирішення конфлікту на сході країни. «Зірвати мирні процеси, прикриваючись чимось, — абсолютно безвідповідально стосовно до держави, і це призведе лиш до того, що частина Донецької та Луганської областей унаслідок цих процесів залишиться під окупацією», — вважає п. Порошенко. Він також сказав про те, що більшість українців підтримують мир і мирне повернення українського суверенітету над окупованими територіями. «З цієї дороги ми не звернемо», — пообіцяв Президент.

Євген Клен

До теми
Учасники антитерористичної операції, ветерани Української повстанської армії, представники влади, духовенство та громадськість 22 травня вийшли на Марш Слави УПА в Івано-Франківську. Кілька сотень учасників пройшлися вулицями міста від Меморіального скверу в парку культури та відпочинку імені Шевченка. Серед учасників маршу були помічені міський голова Руслан Марцинків і лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок. Урочистий марш був приурочений до святкування Дня Героїв в Україні. У ході також брала участь раритетна техніка, яку використовували для реконструкції бою між УПА та фашистськими військами в місцевому парку Шевченка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply