Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Чи обмежиться Путін анексією Криму?

Автор:

|

Березень 27, 2014

|

Рубрика:

Чи обмежиться Путін анексією Криму?

Навіть після того як парламент Російської Федерації (РФ) ухвалив 20 березня загарбати до її складу півострів України, на кордоні з нею продовжують дислокуватися 83 тис. військовиків РФ, близько 700 одиниць бронетехніки, до 240 — авіації, до 100 — реактивних систем залпового вогню.

Аншлюс-2014
20 березня в нижній палаті російського парламенту — Державній думі — за ратифікацію «Договору про прийняття Республіки Крим до Російської Федерації й утворення нових суб’єктів» проголосували 443 депутати, проти висловився лише один. Своєю чергою, «Федеральний конституційний закон про прийняття до РФ Республіки Крим й утворення в складі РФ нових суб’єктів — Республіки Крим і Севастополя» підтримали 445 депутатів, проти був також один.
Представляючи ці документи, Сергій Лавров, міністр закордонних справ РФ, стверджував, що рішення про приєднання Криму з боку Росії нібито «не суперечить міжнародному праву, включаючи закріплений у статуті ООН принцип суверенної рівності держави й права народу на самовизначення», і «ґрунтується на вільному волевиявленні багатонаціонального народу Криму на референдумі 16 березня цього року».
Про те, що за підрахунком голосів на цьому псевдореферендумі ніхто з країн цивілізованого світу не стежив, п. Лавров волів промовчати. Не згадав він і про те, що цей плебісцит не передбачено українським законодавством, тому легітимним його визнала жменька таких же керованих диктаторами держав, як Росія.

У Кремлі перемудрували
Дмитро Тимчук, керівник українського Центру військово-політичних досліджень, звертає увагу на той факт, що Путін, поспішаючи відрубати Крим від України, перемудрував. Зокрема, експерт написав: «Українські юристи висловлюють здивування ситуацією: своїм указом президент РФ визнав «незалежність» Криму (включити до складу РФ можна тільки незалежну державу). Тоді як кримські сепаратисти чекали одразу на включення до складу Росії. Але от невдача: за незалежність АРК, яку «визнала» Росія, під час так званого референдуму в Криму ніхто не голосував — таке питання просто не виносилося. У бюлетенях було запитання про входження до складу РФ, але формально це — зовсім інша тема, аніж незалежність. Тому юридично влаштований Москвою «референдум» виявився абсолютним нонсенсом. Потрібно було спочатку проводити референдум за незалежність, а потім уже – голосувати за входження до складу РФ. Зрозуміло, що для самого Путіна такі серйозні юридичні проколи нічого не означають. Але для будь-якої нормальної країни це — ще один факт кричущого нехтування всіх норм права».

Під прицілом — уся країна
Утім, не тільки Україна, а й увесь світ, затамувавши подих, стежить зараз за тим, чи завершиться ця авантюра «лише» анексією Криму. Адже, за даними п. Тимчука, до українського кордону стягнуто вже 83 тис. російських військових. Дмитро Тимчук стверджує також, що, за оперативними даними групи «Інформаційний опір», діяльність якої він координує, поблизу східних кордонів України, у прикордонних районах РФ, дислокується до 700 танків і бронетранспортерів, 240 бойових літаків і ударних гвинтокрилів, близько 100 реактивних систем залпового вогню й до 150 артилерійських систем різних калібрів.
Зауваживши, що навпроти українського міста Чернігова скупчилося близько 4 тис. російських військовиків, п. Тимчук констатував, що основний напрямок для них — це Донецьк, де періодично мітингують заслані туди з Росії провокатори «кримського сценарію» та місцева «п’ята колона» Москви.
Отож керівник Центру військово-політичних досліджень прогнозує: «Якщо росіяни проводитимуть операцію, то за сценарієм, близьким до кримського. Місцеві сепаратисти й «заслані козачки» захоплюють органи влади, після цього звертаються до РФ, і тут з’являються або механізовані російські війська, які діють точково, або «зелені чоловічки» (так в Україні називають тих російських військовиків, які захопили Крим, познімавши перед цим зі своїх одностроїв розпізнавальні знаки. — Ред.), котрі починають діяти як місцева самооборона чи як інші примарні формування».

Небезпека війни зростає?
Андрій Дещиця, виконувач обов’язків міністра закордонних справ, теж констатував, що «небезпека війни Росії проти України зростає», пояснивши: «Ми не знаємо, що на думці в Путіна та яким буде його рішення. Тому становище стало ще більш вибухонебезпечним, ніж минулого тижня».
За словами нинішнього керівника МЗС, «таким є зараз становище, попри те що світова спільнота намагається за допомогою дипломатичних заходів і санкцій зупинити Росію». При цьому п. Дещиця наголосив, що в разі інвазії РФ у континентальну частину України українці готові захищати свою Батьківщину, і додав: «Якщо російські війська вторгнуться у східні реґіони України, «нам буде важко просити людей, українських громадян, котрі живуть там, не реагувати на таку інтервенцію».
Андрій Парубій, секретар Ради національної безпеки й оборони, повідомив, що «фактично щодня українській стороні вдається затримувати диверсійні групи, які перекидаються здебільшого з Росії». Він також уточнив: «У місті Одесі було затримано злочинно-диверсійну групу в складі чотирьох осіб, озброєних автоматами й пістолетами. У Чернігівській області затримали громадянина РФ при спробі переправити через кордон боєприпаси, у Херсоні заарештували чоловіка, який займався незаконним збором даних про українські війська».
«Ми можемо стверджувати, що продовжується виконання їхнього плану під умовною назвою «Русская весна», тривають спроби дестабілізації ситуації в південно-східних реґіонах України. Росія не відмовилася від нападу на територію України», — упевнений посадовець.
Заявлене п. Парубієм підтвердив Олексій Гончаренко, депутат Одеської обласної ради. За його інформацією, «в Одесі може продовжитися «захист» російськомовного населення «зеленими чоловічками».
«За останні тижні в Придністров’я було перекинуто не менш ніж 700 осіб спецназу Головного розвідувального управління Генерального штабу Збройних сил РФ. Також туди скеровано велику кількість працівників Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ. Співробітники ФСБ просочуються через кордон і діють на території Одеської області», — констатує п. Гончаренко.

Кремль зазіхає на «російські» області
Тим часом, із документа, поширеного Катериною Горчинською, головним редактором видання KyivPost, зрозуміло, що Путін прагне загарбати, за його ж висловом, «усі російські області» України включно з Києвом. Журналістка стверджує, що їй передали анонімно «план, розроблений у Раді національної безпеки РФ», у якому зазначається, що Росія має використати неспокій в Україні для захисту своїх інтересів. Його автори переконані, що «забезпечити реалізацію цього завдання можна, лише встановивши контроль над матір’ю міст руських, столицею України, містом-героєм Києвом».
«Тільки повне входження територій російських областей України, а саме Криму, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Чернігівської, Сумської, Харківської, Київської, Херсонської, Миколаївської, Одеської областей, РФ може гарантувати мир, безпеку та процвітання їхньому населенню, а також надійний захист інтересів Росії», — ідеться в документі.
Навчені досвідом «зради Кучми» та двох революцій, автори плану вважають, що «надійні гарантії такого контролю можна отримати лише шляхом використання збройних сил, правоохоронних органів і спецслужб РФ». У документі зазначається, що Янукович виявився ненадійним партнером і не зміг виконати «взяті на себе на перемовинах у Москві 17 грудня 2013 року зобов’язання».
Зокрема, автори плану пропонували запросити Януковича на відкриття Олімпіади в Сочі, щоби він підписав прохання про введення російських військ в Україну для «стабілізації ситуації». Дестабілізація ж становища в Києві мала підштовхнути Януковича до розпуску Верховної Ради й зробити з його «єдиним законним органом влади в Україні». «У цій ситуації, звернення Януковича до керівництва РФ забезпечить юридичну чистоту нашої участі в стабілізації ситуації в Україні й обмежить можливу негативну реакцію США та інших країн Заходу», — зазначається в плані.
Росіяни передбачали «доволі кволу реакцію провідних європейських країн». У «період хаосу» в Києві планувалося «забезпечити нейтралізацію найважливіших представників бандерівської опозиції» та показати «справжнє обличчя українського фашизму». У плані йдеться про напади «фашистських молодиків» на посольства Польщі, країн Прибалтики, представництво Єврокомісії, країн НАТО й резиденції послів, що мало дати «доступ до приміщень, у тому числі шифроорганів».
«За результатами стабілізаційної операції мають бути створені сприятливі умови для поглиблення подальшої участі України в інтеграційних процесах на території СНД», — сказано в плані. Відтак, усі українці напружено запитують зараз один одного: «Чи обмежиться Путін анексією Криму?»

Ігор Голод

До слова
Верховна Рада України (ВРУ) підтримала постанову про звільнення Ігоря Тенюха з посади виконувача обов’язків міністра оборони України. Новим в. о. міністра призначили Михайла Коваля, котрого напередодні звільнили з російського полону в Криму. Олександр Турчинов, голова ВРУ, також призначив двічі екс-міністра оборони (1996-2001 і 2004- 2005 рр.), позафракційного народного депутата Олександра Кузьмука радником Президента України з питань оборони. За підсумками дочасних виборів 2007 року, він став народним депутатом ВРУ за списком Партії реґіонів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply