Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Чубаров закликає до міжнародних консультацій

Автор:

|

Вересень 18, 2021

|

Рубрика:

Чубаров закликає до міжнародних консультацій
Рефат Чубаров

Рефат Чубаров, глава Меджлісу кримськотатарського народу, звернувся до Володимира Зеленського та керівництва країн-учасниць Кримської платформи з проханням терміново провести міждержавні консультації через переслідуваннями кримських татар в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим (АРК). «Меджліс кримськотатарського народу закликає вас до термінового проведення міждержавних консультацій у рамках Кримської платформи щодо ситуації в тимчасово окупованому Російською Федерацією (РФ) Криму у зв’язку з незаконним затриманням Нарімана Джеляла, першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу, й інших представників корінного кримськотатарського народу», — зазначив він і додав, що всіх п’ятьох затриманих кримських татар катували назвав мету таких дій Москви.
«Новий виток репресій в АРК переслідує не лише мету розправи із кримськими татарами, які брали участь в інавгураційному саміті Кримської платформи, але є й перевіркою на міцність і рішучість держав-учасників саміту у відстоюванні ними цілей і принципів підписаної Кримської декларації», — поділився думкою глава Меджлісу.
Він наголосив, що свої злочинні дії російські окупанти намагаються закамуфлювати терміново сфабрикованою справою про «диверсійний акт», нібито організований Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України за участю Меджлісу кримськотатарського народу».
Нагадаємо, що 4 вересня Федеральна служба безпеки (ФСБ) РФ затримала п’ятьох кримських татар, в т. ч. Нарімана Джелялова. Міністерство закордонних справ України зажадало від РФ негайно звільнити їх. Цього ж дня у Сімферополі біля будівлі ФСБ затримали більше 40 осіб, які намагалися дізнатися місце перебування п’ятьох викрадених кримських татар.
Як повідомляв «Міст», 95 % кримських татар у Криму не визнають юрисдикції РФ.

Олена Буркало, «Кореспондент»

До слова
А тим часом окупанти викрали ще й Ельдара Менсеїтова, колишнього члена Меджлісу кримськотатарського народу по Сімферопольському району. Його відвезли в невідомому напрямку. За попередньою інформацією, слідчі дії проводили співробітники ФСБ, які вирішили пов’язати затримання активіста з підривом газогону в Перевальному. 18 червня 2021 року він давав у Вірменському міському суді свідчення як свідок захисту у справі Мустафи Джемілєва, якого окупанти судять заочно.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply