Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Благодійний табір СУМ «Творці майбутнього»

Автор:

|

Серпень 30, 2018

|

Рубрика:

Благодійний табір СУМ «Творці майбутнього»

У Чернігові відбувся четвертий благодійний табір Спілки української молоді (СУМ) «Творці майбутнього», в якому впродовж 12 днів взяли участь 111 дітей і 37 виховників. Табір подарував його учасникам безліч позитивних емоцій, а організували його сумівці для дітей, обпалених бойовими діями на сході України. До цього, починаючи з 2014 року, було проведено три такі табори, завдяки яким понад 350 дітей переселенців і бійців антитерористичної операції мали нагоду відпочити від наслідків війни, оздоровитися, краще пізнати історію та культуру України. Ініціатива проекту належить Світовій управі СУМ, а фінансову підтримку йому надали крайові управи Спілки, Міністерство молоді та спорту України та небайдужі люди, котрі підтримали табір на інтерент-платформі «Велика ідея».


Цього року сини та доньки українських бійців, хлопці та дівчата з сімей вимушених переселенців, а також ті, хто живуть поруч з лінією розмежування, майже на два тижні стали однією великою родиною, аби теплом своїх сердець і усмішок зігріти одне одного, захистити від болючих спогадів та зміцнити віру в те, що все буде добре. А те, що прибули вони з різних теренів, засвідчило що Україна в нас — одна і чужих дітей не буває!
Виховники й інструктори СУМ підготували для юних таборовиків цікаву та насичену програму, яка не дала змарнувати жодної хвилини дорогоцінного серпневого часу. Для фізичного гарту — ранкові руханки, спортивні змагання, таборові ігри, сплав Десною на драгонботах. Для духовного розвитку — реколекції та щире спілкування зі священиком, богопосвяченими особами, братами-семінаристами, участь у Богослужіннях, прийняття Святих Тайн Сповіді та Причастя. Для інтелектуального зростання — різноманітні гутірки, знайомство з робочою Чернігівської міської ради й адміністративного суду. Крім цього, навики ведення дискусії та популяризації своїх ідей діти здобували під час імітаційної гри «Час обирати». Кращому пізнанню світу й української історії сприяли мандрівки в Чернігів, у гетьманську столицю Батурин, на станцію Крути, де 100 років тому героїчно стримували ворога ровесники наших таборовиків.
Чимало цікавого та корисного дізналося юнацтво від гостей, які завітали на таборовий вогник, аби поділитися з хлопцями та дівчатами своїм світосприйняттям, дати житейські поради та й просто по-дружньому порозмовляти. Режисер і художник онлайн та офлайн презентацій Ігор Заболотний поділився секретами створення мальованого відео або ж «артскрайбінгу» та розказав, як прості малюнки допомагають поліпшити сприйняття інформації на 89 %. Роман Кабачій, публіцист, медіа-експерт та екс-редактор відділу історії журналу «Український тиждень», провів цікаву гутірку на тему, дотичну до журналістики та висвітлення в медіа яскравих сторінок національної історії та сьогодення. Вадим Карп’як, сумівець і ведучий програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV, розповів про незалежні засоби масової інформації та свій шлях у журналістиці. Уроки медіа-грамотності таборовики закріпили відвідинами Чернігівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії UA:Чернігів. Дітям було цікаво відчути атмосферу, в якій працюють новинарі, побувати на справжніх знімальних майданчиках і дізнатися, хто і як робить телевізійні та радіопередачі.
Знайомлячись із роботою органів місцевого самоврядування, молодь мала нагоду поспілкуватися з Олександром Ломакою, заступником Чернігівського міського голови, котрий гостинно приймав дітей у стінах мерії, закликав повірити у себе та робити зміни у власному житті, своєму місті чи селі, країні. З таким же позивом виступав і Ратан Ахмедов, мер міста Корюківка.
А ще юнаки та дівчата мали чимало цікавих практичних занять і майстер-класів, які для них провадили справжні майстри своєї справи. Наталія Бушай із «Чернігівської папірні» навчила їх виготовляти папір із рогози, а Олександр Видра дав можливість запізнати ази гончарної справи та повправлятися у виготовленні виробів із глини.
Особливими гостями табору були учасники проекту «Друг героя» інструктори-волонтери та собаки-каністерапевти, які допомагають нашим воїнам легше перенести посттравматичний синдром. Варто було бачити, з якою любов’ю обіймали юні таборовики собак-учасників проекту «Друг Героя»! Як горіли їхні очі. Скільки емоцій випромінювали їхні посмішки. Як, притулившись до такого друга, вони забували про свої щоденні турботи, про свої втрати та болі, що ятрять їхні маленькі, але такі відважні, серця!
А ще юнацтво багато спілкувалося між собою і зі старшими друзями: виховниками, інструкторами, реколектантами, гостями та журналістами. Це спілкування допомагало їм знайти відповіді на запитання, які їх турбують. Допомагало краще осягнути світ, в якому вони живуть, і своє місце в ньому. Допомагало відчути, що саме вони є творцями майбутнього, яке їм належить творити разом!
На згадку про спільно проведений час залишися гарні спогади, нові друзі, спільні фотографії, а також гостинці від Міжнародного благодійного фонду «Сумка Самарянина» та творчої майстерні «Коза-Дереза». Прощальна таборова ватра стала підсумком спільно проведених двох тижнів. Але щойно завершився цей, четвертий із черги благодійний табір СУМ, як вже розпочалася підготовка до таборування-2019, адже і діти, і дорослі пообіцяли зустрітися знову.
Кожен табір, як і кожна важливо подія, змінює учасників. Іноді ці зміни спершу залишаються для людини непомітними. Та вони, обов’язково, виявляться згодом. Але, пильне око і чуле серце матерів здатне їх розпізнати одразу, щойно діти переступили поріг рідної домівки.
«Дякую всім, хто займався з дітками! Я і не сумнівалася, що моїй дитині сподобається, але щоб другий день не знімати таборову футболку!!! Щойно всіх друзів водили на відкриту місцевість запускати ракету з оцтом і содою))) Наші діти розумніші за нас, наші діти кращі за нас! Дякую!», — залишила відгук на таборовій сторінці у Fаcebook п. Світлана, мати одного із таборовиків.
Дякує організаторам та спонсорам табору і п. Наталя: «Діти повернулися щасливими. Вони гарно й корисно провели час. Підросли, засмагли, розширили свій кругозір. Маринка пізнавала світ разом зі старшим юнацтво. Максим — з молодшим. Обом сподобалося. Тому я переконана, що організатори цього табору — найкращі. Нехай Вам бог допомагає і береже».
А п. Оксана, мама юних таборовиків Іллі й Антона дякує за емоції, знання та враження, які організатори СУМівського таборування подарували її дітям: «Висловлюю слова великої вдячності організаторам, спонсорам, виховникам, впорядникам і всім іншим небайдужим за чудовий відпочинок моїх синочків!!! Вони із цим табором із самого початку! З їхніх слів, «Творці майбутнього» — найяскравіший і найкращий!!! Емоції, враження від усього побаченого і почутого!!! Цей досвід — назавжди буде з ними!!! Перебирають подарунки, розповідають, співають, танцюють — і все це одночасно!!! Сподіваємось і віримо, що наступного року буде табір знову!!!».
Прес-служба СУМ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply