Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Білоруський диктатор Лукашенко перекрив кордон із Україною

Автор:

|

Липень 08, 2021

|

Рубрика:

Білоруський диктатор Лукашенко перекрив кордон із Україною
Кордон із Республікою Білорусь

Білоруські прикордонні війська повністю перекрили державний кордон з Україною. Про 2 липня оголосив Олександр Лукашенко, нелегітимний президент Білорусі, на урочистих зборах, які відбулися на честь Дня незалежності Білорусі.

Дикі звинувачення
«Величезна кількість зброї надходить із України до Білорусі. Тому я доручив прикордонним військам повністю перекрити кордон з Україною», — заявив диктатор. Він додав, що в Білорусі нібито виявили «сплячі терористичні осередки», до яких причетні Федеративна Республіка Німеччина (ФРН), Україна, США, Польща та Литва. «Це так звані загони самооборони. Мета цих осередків — насильницька зміна влади в день «ікс». Вони самі наразі не знають, що це за день «ікс»: до нього треба підвести наш народ», — просторікував самопроголошений глава держави.
За його словами, є Telegram-ресурс «Загони самооборони Білорусі», в ньому є 2,5 тис. підписників. «Це їхній бойовий резерв. Ми їх знаємо в обличчя. Й увага: власник чату — громадянин ФРН де Гоффман, раніше громадянин Російської Федерації (РФ) та України. Основний модератор цього дійства — громадянка РФ Трубникова», — запевняв Лукашенко.
Він стверджує, що недавно ці сили мали намір знищити велику кількість лісозаготівельної техніки в лісгоспах. «Прізвище виконавиці, яка сама напросилася, Н. Матвєєва. Перехоплена групою «Альфа», заарештована і дає свідчення. Найближчим часом ми вас познайомимо з ними, — пообіцяв диктатор. — Яка мета? Підпалити колону автомобілів уночі, викласти це в Інтернеті і показати: дивіться, ми живі, ми боремося та скинемо цей режим. Її затримання відбулося 8 червня. Замах невдалий».
Крім цього, «загони самооборони» нібито мали намір підірвати вузол зв’язку Військово-морського флоту РФ у Вілейці. Лукашенко обговорював цю подію під час останньої телефонної розмови з Путіним. «Ми дуже серйозно обговорили і цю проблему. Результат цього обговорення ви розумієте, — додав нелегітимний президент. — Усі учасники теракту, зокрема, ті, хто здійснював і організовував, упродовж двох діб були знайдені й заарештовані».

Логічні спростування
Олег Ніколенко, речник Міністерства закордонних справ України, 2 липня заявив, що Україна ніколи не втручалася у внутрішні справи Білорусі і не робитиме цього в майбутньому. «Українська сторона наразі не отримувала офіційних повідомлень про закриття кордону з боку Білорусі. Від такого кроку постраждав би передусім білоруський народ», — зазначив він інформаційній аґенції «Інтерфакс-Україна».
За словами дипломата, Київ категорично відкидає закид Лукашенка про нібито постачання зброї з України. «Ми ніколи не втручалися у внутрішні справи Білорусі. Не збираємося цього робити і в майбутньому. Очікуємо такої ж позиції Мінська: щоб північний кордон залишався простором безпеки», — запевнив він.
Спікер додав, що політика України спрямована на підтримку законних інтересів білоруського народу, який заслуговує на гідне життя в демократичній країні, де поважають права людини та діє верховенство права. «Зате позиціонування України як зовнішньої загрози укладається в політику дезінформації, репресій і залякування білоруського населення. Переконані, що ніякі абсурдні звинувачення та залякування не зможуть відвернути білоруський народ від дружнього українського народу й України як держави, яка поважає та захищає права людей», — резюмував він.
А представник адміністрації США того ж дня заявив, що рішення Мінська перекрити державний кордон із Україною є маневром білоруської влади, який покликаний відволікти від проблем із правами людини у республіці. «Схоже, режим Лукашенка знову намагається відвернути увагу від кампанії репресій проти свого народу. Ми продовжимо підтримувати білоруський народ і притягувати режим до відповідальності», — сказав він інформаційній аґенції Reuters.

Слова є, дій немає
За словами очевидців на пункті пропуску Дольськ у Волинській області, рух через українсько-білоруський кордон залишається відкритим. А Державна прикордонна служба України (ДПСУ) не отримувала від білоруських органів жодних офіційних повідомлень щодо змін в охороні кордону.
Реагуючи на інформацію про перекриття кордону, у відомстві наголосили, що останнім часом прикордонні наряди, які несуть службу на «зеленій ділянці» кордону з Білоруссю та у пунктах пропуску не спостерігають якихось суттєвих змін в організації білоруською стороною охорони кордону та пропуску через кордон. У теперішній ситуації варто говорити не про збільшення спроб протиправної діяльності на українсько-білоруському кордоні, а навпаки. «Від серпня минулого року українські прикордонники на кордоні з Білоруссю несуть службу у посиленому режимі, як на сухопутному, так і на річковому сегментах. Прикордонне відомство України також значно наростило можливості повітряного монітору кордону як пілотованою авіацією, так і безпілотниками», — йдеться у повідомленні пресслужби ДПСУ.
Також у відомстві наголосили, що прикордонні служби України та Білорусі періодично опрацьовують спільні аналізи загроз і спільні звіти, які підписують у рамках прикордонно-представницької роботи. В останньому такому звіті (за підсумками минулого року) білоруські прикордонники відзначали зменшення в 6,9 разу кількості виявленої зброї на кордоні з Україною.
Також Deutsche Welle інформує, що випадків, коли хтось намагався прорватися через водний кордон чи кордон України суходолом зі зброєю, останнім часом не було. Як і не було зафіксовано переміщення диверсійно-розвідувальних груп. Єдине, що виявили торік, один схрон з легкою зброєю біля українського кордону. Це стало ще одним арґументом для заяв офіційного Мінська про те, що з України до Білорусі нібито може потрапляти зброя.
Україна з 26 травня ц. р. припинила авіасполучення з Білоруссю через примусову посадку пасажирського літака Ryanair у Мінську та затримання Романа Протасевича, колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA. Досі наземний прикордонний рух між Білоруссю й Україною загалом не підлягав якимось обмеженням. З квітня в межах двох районів Рівненщини на тлі стягування російських військ до українського кордону запровадили посилені заходи безпеки. А на одній із ділянок кордону, що належить Гомельській області, з 1 червня ввели місцевий збір за перетин кордону.
Як повідомляв «Міст», КДБ Білорусі затримав українця й обшукав його житло.

Євген Клен

До слова
У зв’язку з великими потоками нелегальних міґрантів на кордоні з Білоруссю ввечері 2 липня литовський уряд вирішив оголосити режим екстремальної ситуації. Оперативним главою по екстремальній операції призначили Агне Білотайте, міністерку внутрішніх справ країни. За одну добу литовські прикордонники затримали 150 нелегальних міґрантів — це майже втричі більше, ніж попередні добові рекорди. Для нелегальних міґрантів обладнали 835 місць для розселення, з них зайняті близько 50. Загалом цьому року до Литви з Білорусі намагалися потрапити 822 незаконних міґранти — це вдесятеро більше, ніж за весь 2020 рік.
Урсула фон дер Ляєн, глава Європейської комісії (ЄК) 3 липня назвала наплив міґрантів до Литви через кордон із Білоруссю політично мотивованим — люди намагаються втекти, поки «залізна завіса» не опустилася остаточно. «Ми спостерігаємо певну модель, політично мотивовану модель. ЄК і Європейський Союз (ЄС) із вами в цей складний період», — заявила вона на спільній прес-конференції з президентом Литви Гітанасом Науседою та прем’єркою Інгридою Шимоніте у Вільнюсі. Висока чиновниця пообіцяла більше допомоги Литві через Frontex і через бюро біженців. «Що стосується фінансової допомоги, то ми розглядаємо це питання, для Литви передбачена загальна фінансова допомога з бюджету ЄС — 240 млн. EUR. Однак це особлива ситуація, тому ми повинні думати і про незаплановані, термінові фонди, які в цьому можуть допомогти», — запевнила п. фон дер Ляєн і наголосила, що турботи та проблеми Литви — це турботи та проблеми всієї Європи.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply