Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Без туристів пляжі не потрібні

Автор:

|

Серпень 28, 2014

|

Рубрика:

Без туристів пляжі не потрібні

Черга на Керченській переправі

Частину пляжів санаторіїв і пансіонатів анексованого Росією Кримського півострову можуть закрити для загального доступу. Про це заявив Сергій Аксьонов, самопроголошений «прем’єр-міністр» Криму. Згідно з проектом «закону» «Про курорти, природні лікувальні ресурси та лікувально-оздоровчі місцевості Республіки Крим», пляжі колективних баз розміщення стають повністю закритими для відвідин громадянами, у тому числі на платній основі, крім осіб, котрі перебувають на відпочинку та лікуванні у відповідній установі.

За словами п. Аксьонова, частка закритих територій може скласти 20 % від усієї берегової смуги. Він додав, що орендні платежі та податок на землю для закритих територій повинен бути вищим, ніж для загальнодоступних пляжів. «Ми хочемо підійти до ситуації тонко, враховуючи те, що люди, які платять за відпочинок, особливо в чотири-п’яти-зіркових готелях, хочуть мати певні умови, – і вони ладні за це багато платити. І ми готові з цих установ вимагати досить багато за конкретні закриті пляжі», — заявив «очільник» Криму.
За даними «Міністерства курортів» Криму, на території республіки налічується 159 закритих пляжів, які належать до санаторіїв і дитячих оздоровчих установ. Загалом у республіці функціонує 563 пляжі.
«Законопроект» «Про курорти, природні лікувальні ресурси та лікувально-оздоровчі місцевості Республіки Крим» був прийнятий у першому читанні 30 липня ц. р. на позачерговій сесії так званої ?Держради Криму. «Документ» поділяє курортні зони на території федерального, державного або місцевого значення. Окремо «проект закону» регламентує використання пляжів, які діляться на дві категорії: з обмеженим доступом і загальнодоступні пляжі. Пляжі колективних баз розміщення належать до категорії закритих для відвідин, у т. ч. на платній основі, крім осіб, котрі перебувають на відпочинку й лікуванні у відповідному закладі. На загальнодоступних пляжах дозволяється стягування плату тільки за прокат пляжного інвентарю. І справді, навіщо людям пляжі, якщо цього року пляжний сезон у Криму було зірвано — півострів відвідало менш як 1,4 млн. туристів, переважно росіян?
А наступного року, імовірно, у Крим не поїдуть і вони. Адже зараз на Керченській переправі туристи, котрі повертаються з відпочинку, ледь не по дві доби очікують своєї черги на паром. Інтернет-користувачі викладають у соціальних мережах фото кілометрових черг із автівок, а також світлини людей, котрі облаштовуються спати просто на землі. У соцмережах вже назвали ситуацію, що склалася, «страхом і ненавистю на Керченській переправі». Зазначимо, що черга почала збиратися ще 14 серпня. Причому люди стоять у нескінчених заторах у спеку при температурі близько 30 градусів за Цельсієм.
Російська влада з 15 серпня обмежила, а з 20 серпня повністю заборонила рух переправою автобусів і малотоннажного вантажного транспорту. Проте, як видно з ситуації, ці заходи не допомагають уникнути корків на переправі. Наразі це — єдиний шлях до Російської Федерації (РФ), окрім материкової України.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply