Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Без Надії сподіваємося

Автор:

|

Липень 24, 2014

|

Рубрика:

Без Надії сподіваємося
Надія Савченко у бандитському полоні

Надія Савченко у бандитському полоні

Заарештована росіянами льотчиця Надія Савченко під час розмови з Геннадієм Брескаленком, консулом України в Російській Федерації (РФ), розповіла, як її вивезли з території української держави. За словами Надії, терористи спершу відвезли її в Луганськ. Звідти з мішком на голові – перевезли до Красного Луча, звідки вже транспортували до міста Богучара Воронезької області в Росії.

Старший лейтенант Савченко спростувала заяви Слідчого комітету РФ про те, що вона потрапила у РФ під виглядом біженки. Також Надія розвіяла чутки про те, що підписала в слідчому ізоляторі (СІЗО) якісь документи та зізнання.
Факт незаконного вивезення українки на територію РФ підтверджує й Марк Фейгін, її російський адвокат. Він уже встиг зустрітися з підзахисною. За твердженням полоненої, її утримують у нормальних умовах, тортур на допитах не застосовували. Однак Надія голодувала протягом восьми днів, доки їй не дозволили зустрітися з консулом.
Після заяв Надії Савченко та її захисника про незаконне вивезення українська сторона вимагає від РФ негайно видати полонену Україні. Нагадаємо, що українському консулу дев’ять разів відмовляли в побаченні з українською льотчицею.
Сестра Надії Савченко Віра, своєю чергою, повідомила, що льотчицю з України вивозив особисто «міністр оборони» «Луганської народної республіки» (ЛНР). «Повторюсь, її вивезли з мішком на голові, змінили шість автівок, шоста була вже російською. Її супроводжував міністр оборони так званої ЛНР», — розповіла дівчина.
Як запевняє Віра, фізичний стан Надії нині – задовільний. «У неї – бойовий настрій. Вона має один спортивний костюм, який їй купив слідчий, і взуття. Тортур до неї не застосовували. Надю утримують в одиночній камері», — додала сестра полоненої.
Потрапивши в неволю, льотчиця написала лист до Президента України. «Вірю в перемогу, — Надія Савченко відповіла Петру Порошенку», — ідеться в повідомленні на офіційному Twitter глави української держави.
Героїчну українку намагалися провідати й народні депутати. Однак Олександра Бригінця, котрий 16 липня ц. р. у складі офіційної делегації парламентарів і правозахисників прямував у Москву, затримали на летовищі Мінська, столиці Білорусі.
«Мені повідомили, що я є персоною нон-ґрата в Білорусі. Зараз мене замкнули в кімнаті ще з одним чоловіком, громадянином Грузії. Фотографувати, як і покинути кімнату, забороняє капітан прикордонної служби, який стоїть на вході. Вимагатиму роз’яснень і письмових інструкцій стосовно заборони й на фотографування, і на в’їзд у цю країну», — написав п. Бригінець у Facebook.
Народний депутат прямував із Києва в Москву в складі офіційної делегації парламентарів і правозахисників, сформованої з ініціативи фонду «Відкритий діалог» та за сприяння Міністерства закордонних справ України з метою спостереження за процесом над Надією Савченко. Програмою візиту було заплановане спілкування з адвокатами льотчиці, правниками, відвідини українського офіцера в СІЗО м. Воронежа. Пізніше політика депортували в Україну.
А тим часом у Воронежі заарештували Євгена Агаркова, журналіста телеканалу «1 +1», котрий висвітлював справу Надії Савченко. Репортерові оголосили, що його буде вислано з РФ за рішенням суду, однак наразі його не випускають із центру тимчасового утримання іноземних громадян. Згідно з постановою адміністративного суду, журналіст повинен заплатити штраф 2 тис. RUR. Євгена утримують в с. Єлизаветівці, що за 160 км від Воронежа. Там його можуть протримати до десяти діб, адже, за російським законодавством, тільки тоді рішення суду набуває чинності.
Євгена Агаркова звинувачують у незаконній журналістській діяльності на території Росії. До нього також не пустили консула України у РФ. Українське Міністерство закордонних справ уже готує ноту до РФ. 22 липня збіг термін, коли російська сторона була зобов’язана офіційно пояснити причину арешту Надії Савченко. Однак вона промовчала. І це вже — далеко не перший випадок, коли керівництво Росії ігнорує світове законодавство та загальноприйняті норми моралі.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply