Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

«Асоційоване тріо» в дії

Автор:

|

Червень 30, 2021

|

Рубрика:

«Асоційоване тріо» в дії
Володимир Зеленський і Саломе Зурабішвілі

Нещодавно до Києва приїжджала Мая Санду, президентка Молдови. А минулого тижня завітала Саломе Зурабішвілі, президентка Грузії.

Візит Зурабішвілі
Президент Володимир Зеленський зустрівся з президенткою Грузії Саломе Зурабішвілі, яка перебувала в Україні з офіційним візитом. Урочиста церемонія зустрічі відбулася на площі біля Маріїнського палацу. На початку церемонії пролунали гімни двох країн, після чого п. Зеленський та п. Зурабішвілі оглянули стрій воїнів почесної варти України.
Президентка Грузії звернулася до почесної варти офіційним привітанням Збройних сил України: «Слава Україні!» Під час церемонії військовий почесної варти впустив піхви від шаблі. У нього під час вітання сторін впали піхви від шаблі прямо перед п. Зурабішвілі. Військовий швидко піхви підняв. Саломе Зурабішвілі не надала події значення.
Після зустрічі з президентом України висока гостя заявила про нормалізацію стосунків із Україною. «23 квітня 2020 року я висловила жаль через проблеми в наших відносинах. І 9 квітня, коли ми будемо відзначати в Грузії День незалежности, я не хочу, щоб він завершився без висловлення підтримки Україні в знак солідарности», — сказала п. Зурабішвілі.
Вона зазначила, що «відносини України і Грузії повертаються до норми, що ґрунтується на двох головних принципах: віковій дружбі народів і підтримці суверенітету й територіальної цілісности між країнами».
Саломе Зурабішвілі додала, що 2022-го обидві країни відзначать 30-річчя встановлення україно-грузинських відносин. А президенти України і Грузії повинні обережно ставитися до
відносин між країнами.
Як розповів на брифінгу п. Зеленський, Україна і Грузія планують активізувати торгово-економічну співпрацю і збільшити товарообіг між країнами 2021 року на 25 %. Проведення чергового засідання з питань торгово-економічної співпраці запланували на вересень. За
словами президента Зеленського, співпраця у сфері енергетичної безпеки повинна стати одним із головних напрямів взаємодії у відносинах між країнами.
Він висловив упевненість у тому, що традиційно дружні двосторонні стосунки між Києвом і Тбілісі будуть і надалі розвиватися в інтересах України й Грузії.
Також п. Зеленський повідомив, що Україна і Грузія мають намір посилити двосторонню співпрацю у сфері безпеки в Чорноморському реґіоні.
На його переконання, Україну та Грузію об’єднує спільна мета з набуття членства в Європейському Союзі (ЄС) і НАТО. Володимир Зеленський висловив надію на активізацію співпраці у Кримській платформі і подякував президентці Грузії за підтримку суверенітету й територіальної цілісности України, додавши, що підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії.
Крім цього, глави держав обговорили питання повернення на батьківщину громадян, які вчинили злочин і були в судовому порядку визнані винними. «На порядку денному взаємне
визнання документів про вакцинацію, що максимально спростить перетин кордону громадянами обох наших країн», — резюмував президент Зеленський.
Під час зустрічі із Денисом Шмигалем, прем’єр-міністром України, президентка Зурабішвілі обговорила покращення торгово-економічної співпраці, реалізацію спільних інфраструктурних проєктів і розвиток туризму між двома країнами. «Україна і Грузія мають спільні цілі й завдання: відновлення територіальної цілісности країн, забезпечення сталого демократичного розвитку й економічного зростання, повна інтеґрація в ЄС і НАТО.

Десант до Брюсселя
Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, разом із колегами з Грузії та Молдови Давідом Залкаліані й Ауреліу Чокоєм, відповідно, 24 чеврня уперше відвідали інституції ЄС у Брюсселі зі спільним візитом у форматі «Асоційованого тріо».
Ключовими темами перемовин стали європейська інтеграція трьох країн, можливості подальшої лібералізації торговельних відносин, нові перспективні напрями секторальної співпраці з ЄС, зокрема, в контексті реалізації Європейського зеленого курсу та цифрового
переходу.
Сторони також скоординують позиції щодо безпекових загроз у реґіоні та обмінялися думками щодо підготовки до саміту «Східного партнерства» у грудні 2021 року. «Глави української, грузинської та молдовської дипломатії представили Європейському Союзу спільне стратегічне бачення подальшого розвитку тристороннього формату «Асоційованого тріо», — зазначили в Міністерстві закордонних справ (МЗС) України.
Раніше Україна, Грузія та Молдова підписали спільне звернення до президента Європейської комісії з проханням розробити механізм передачі вакцини ЄС для країн «Східного партнерства» за тим же принципом, що нещодавно застосовували до країн Західних Балкан.
Як відомо, у середині травня ц. п. Україна, Грузія та Молдова створили формат «Асоційованого тріо» з метою посилення співпраці між трьома державами на шляху до членства у ЄС. «У Брюсселі представили новий формат «Асоційованого тріо», до якого входять Україна, Молдова і Грузія», — написав Укрінформ у четвер 24 червня. Із цього приводу відбувся брифінг за участю глав МЗС країн, а також високого представника ЄС Жозепа Борреля. «Ми втрьох прийшли сьогодні, щоби продемонструвати, що Україна, Грузія та Молдова є досить «дорослими» для європейських прагнень і готові до нового
рівня в процесі асоціації, який має вести країни до європейської перспективи», — сказав український міністр Дмитро Кулеба.
За його словами, міністри дали зрозуміти, що «Східне партнерство» вимагає нового поштовху для нового рівня. «Майбутній саміт буде поворотним пунктом для «Східного партнерства». Усі ми готові працювати разом з Євросоюзом, щоби переконатися, що цей саміт принесе відчутні результати і покаже амбіції європейської політики на Сході», — наголосив міністр.
Він особливо подякував п. Боррелю за згадку принципів диференціації та відкритости, коли йдеться про подальший розвиток «Східного партнерства». «Ми, три країни, уже досягли
відчутних результатів у європейській реформі й наближенні до європейських стандартів. Ми точно продовжимо дотримуватися цього шляху. Формат «Асоційованого тріо» допоможе нам бути більш ефективними в наших зусиллях», — підкреслив п. Кулеба.

Євген Клен

До слова
Путін уважає, що НАТО тягне у свої лави країни з колишньої орбіти Москви, а Революцію гідности організували США. «Навіщо це робити?» — обурювався володар Кремля. Однак не згадав, що у створеній ним на противагу НАТО Організації договору про колективну безпеку нових охочих катма.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply